Direkt zum Inhalt
Logo von Verstegen Makelaars

Monseigneur Zwijsenstraat 2 A

5914AJ Venlo • Limburg

Verkauft

€ 575.000 k.k.

Kosten Kupfer (geschätzt): € 13.350

2 % Übertragungssteuer (€ 11.500) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamt inkl. MwSt.: € 588.350

Kaufpreis /m²: € 0

Fotoalbum

Beschreibung

Monseigneur Zwijsenstraat 2A, Venlo Aan de Monseigneur Zwijsenstraat 2A in Venlo staat dit zeer ruime, veelzijdige en bovenal unieke pand te koop. Met maar liefst 8 slaapkamers, 4 badkamers/douches, 4 toiletten, 2 wasruimtes, een eigen parkeerplaats op privé-terrein en een zéér ruime kelder, onderverdeeld in 4 compartimenten biedt deze voormalige vleugel van een onder architectuur gebouwd klooster, ruimte in overvloed voor al uw woon- en/of werkwensen. Momenteel in gebruik als woning met de faciliteit van pleegzorg, maar ook perfect voor o.a.: - Een groot (samengesteld) gezin - Mantelzorg of groepswonen - Wonen en werken combineren - Zelf wonen en deels verhuren (toegestaan) - Dubbele bewoning (ouders/kind bijvoorbeeld) Het pand is nu reeds voorzien van 3 volwaardige woonruimtes en dus nu al eenvoudig in 3-en op te delen. Een unieke woning dus met véél mogelijkheden. Daar denken wij graag in mee! Met een woonoppervlak van bijna 300 m² en circa 140 m² overige inpandige ruimte is dit een unieke kans om te wonen en te werken, dichtbij het centrum van Venlo, op loopafstand van winkels, scholen, het station en bent u snel bij de uitvalswegen richting Nijmegen-Eindhoven-Maastricht en Duitsland. Een pand wat je vooral gezien moet hebben om de mogelijkheden en bovenal alle ruimtes te ontdekken. Maak dus gerust een vrijblijvende afspraak. Begane grond U kunt de woning betreden via de centrale ingang, waar ook de lift naar de andere appartementen aanwezig is. In de praktijk wordt echter het meest gebruik gemaakt van de ingang aan de rechterzijde van de lange vleugel als u voor deze vleugel staat (nader te noemen hoofdingang). Bij binnenkomst via de hoofdingang betreedt u de ontvangsthal, waar een originele tegelvloer direct de authentieke sfeer van de woning benadrukt. Vanuit deze hal heeft u toegang tot de eerste woonkamer met leefkeuken, een 2e keuken en naar de complete studio/appartement aan de voorzijde. Deze ruime woonkamer/leefkeuken is eveneens voorzien van een authentieke tegelvloer, drie muurkasten en een pelletkachel. Deze keukenopstelling bestaat uit veel kastjes en een werkblad met twee spoelbakken, Vanuit de woonkamer/leefkeuken bereikt u een tweede hal, waaraan twee slaapkamers en een tweede woonkamer met keuken liggen. Deze keukenopstelling bestaat uit een inductiekookplaat met afzuigkap erboven en een werkblad met spoelbak. Ook deze woonkamer heeft een authentieke tegelvloer en twee muurkasten. Via de woonkamer/leefkeuken is er toegang tot een derde hal, met badkamer, trapopgang naar de eerste verdieping en een deur naar buiten. De badkamer is volledig betegeld en voorzien van een inloopdouche, wastafel en toilet. Vanuit deze badkamer heeft u toegang tot de wasruimte met witgoedaansluitingen. Terug in de ontvangsthal bij de hoofdingang van het pand, heeft u toegang tot een extra ruimte met een derde keukenopstelling. Deze is voorzien van opbergkasten en een werkblad met spoelbak. Langs de keukenopstelling bevindt zich de moderne en dus compleet vernieuwde meterkast. Vanuit deze keuken heeft u toegang tot buiten, een toilet en een tweede badkamer op de begane grond. Deze badkamer is gedeeltelijk betegeld en beschikt over een ligbad met douche en wastafel. Alle elektra, riolering etc. is voor 95 % 8 jaar geleden vernieuwd. Aanleunwoning Via de hal bij de hoofdingang van het pand bereikt u een aparte woning, die volledig zelfstandig functioneert maar toch onderdeel is van het geheel. U komt binnen in de woonkamer met open keuken. In de woonkamer beschikt u over extra bergruimte in de muurkast. De keukenopstelling bestaat uit een kookplaat met afzuigkap erboven, meerdere keukenkastjes en een werkblad met spoelbak. Vanuit de woonkamer hebt u toegang tot een slaapkamer. De woonkamer is praktisch van opzet en biedt voldoende ruimte voor een zit- en eethoek. Vanuit de woonkamer komt u in de slaapkamer. Vanuit de slaapkamer loopt u door naar de badkamer en toilet. Deze badkamer is gedeeltelijk betegeld en bestaat uit een inloopdouche en een wastafel. Het toilet bevindt zich in een aparte ruimte. Deze woonunit is zeer geschikt voor bijvoorbeeld mantelzorg, een inwonende ouder of als zelfstandige studio. Dankzij de directe ligging aan het hoofdgebouw, met een ingang vanuit de centrale hal naar deze studio, is deze woonunit dus ook eenvoudig gescheiden te gebruiken. Eerste verdieping Via de trap bereikt u de eerste verdieping van het voormalig klooster, waar zich vijf slaapkamers bevinden. De kamers zijn voorzien van een betonnen vloer met zeil en deels vloerbedekking. Er zijn in 2023 drie nieuwe dakkapellen geplaatst, wat zorgt voor extra lichtinval en ruimte. In twee slaapkamers hebt u extra bergruimte in de muurkasten. In de ruimste slaapkamer bevindt zich een open badkamer met douche en wastafel. Deze slaapkamer beschikt ook over een apart toilet. Op deze verdieping is de prachtige originele balkconstructie goed zichtbaar. De hele verdieping is geïsoleerd volgens de huidige standaarden. Kelder De woning beschikt over vijf gewelfkelders, die veel extra bergruimte bieden. De kelder is bijna overal voorzien van plafondisolatie volgens de laatste standaarden. Eén van de kelders is voorzien van een wasmachineaansluiting, waardoor u hier eenvoudig de was kunt doen. De overige kelders zijn geschikt voor opslag of kunnen naar eigen wens worden gebruikt. De kelder heeft volledige stahoogte. De vloer van de begane grond is grotendeels geïsoleerd vanuit de kelder. U kunt de kelder ook bereiken via de buitenzijde van het pand en dus ook vanuit de kelder naar de voorzijde van het pand middels een trap. Parkeergelegenheid Er is één parkeerplaats die bij de woning hoort, gelegen op een afsluitbaar privéterrein naast de tuin. Daarnaast is het mogelijk een parkeervergunning aan te vragen voor de openbare weg. U kunt dus eenvoudig uw boodschappen uitladen in de nabijheid van de keuken of bij de ingang. Tuin: Aan de achterzijde van de woning bevindt zich een luifel/overkapping, waar u heerlijk beschut buiten kunt zitten. Zelfs bij minder vriendelijk weer is het hier aangenaam vertoeven. Vindt u de tuin aan de achterzijde aan de kleine kant en de woning juist ruim, dan kunt u overwegen om in één van de binnenruimtes een binnentuin te creëren met een doorgang naar buiten. De voortuin behoort tot de VvE, maar mag ook door u gebruikt worden. Overige kenmerken: De kozijnen zijn van hout en staal voorzien van dubbel glas, HR++glas of enkel glas met voorzetramen. Een deel van de ramen zijn recent vernieuwd. Ook de dakkapellen zijn pas recent geplaatst. Het gebouw wordt verwarmd via een HR-combiketel en een pelletkachel. Als nieuwe eigenaar wordt u ook lid van de V.v.E. De V.v.E. is voornemens om binnen niet al te lange tijd de bijdrage aan de V.v.E.-kosten voor Monseigneur Zwijsenstraat 2 A te verlagen. Een technisch prima woning, welke naar woon/werkwens verder kan worden gemoderniseerd. Maar een pand met absoluut een prachtige uitstraling en zéér veel mogelijkheden. Geschiedenis van Klooster Onze Lieve Vrouwe van Loreto 1. Oprichting en architectonische achtergrond De Zusters van Liefde vestigden zich in 1856 vanuit Tilburg in Venlo. Na de verwoesting van hun weeshuis tijdens de Tweede Wereldoorlog, lieten ze tussen 1951–1952 het klooster nieuw bouwen aan de Monseigneur Zwijsenstraat. Het complex is ontworpen in traditionalistische stijl, onder architectuur van Jules Kayser, met gebruik van baksteen en natuursteen als materialen. 2. Functie en scholing Het klooster bestond uit drie hoofdvleugels, inclusief een kapel in de oostvleugel, lokalen voor een zondagsschool en daarnaast een meisjesschool met kleuterleidstersopleiding. De schoolactiviteiten werden later burgerlijk voortgezet. 3. Latere ontwikkelingen en herbestemming Rond 1990 vertrokken de zusters, waarna delen van het complex leeg kwamen te staan. De kapel is later gebruikt als “Lei Alberigs Museumkapel”, en de noordvleugel werd in de jaren 2000 aangekocht door een assurantiemakelaar voor kantoor-/woonfunctie. 4. Stadsklooster en nieuw levensdoel In 2016 startte een collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) onder architect Joost Reijnen, dat het klooster transformeerde naar het “Stadsklooster” — een woonbestemming met behoud van veel karakter. Binnentuinen, balkons en nieuwe toegangen werden gerealiseerd, terwijl de historische uitstraling behouden bleef. Ligging en voorzieningen: De Monseigneur Zwijsenstraat ligt in het hart van Venlo, vlakbij het bruisende centrum en op loopafstand van de Maas. De straat maakt deel uit van een oudere, rustige woonwijk met vooral karakteristieke gebouwen en panden met historie. Ondanks de centrale ligging ervaart u hier relatief weinig verkeersdrukte. In de directe omgeving vindt u diverse winkels, horecagelegenheden en voorzieningen, maar ook scholen en openbaar vervoer zijn dichtbij. Het is een fijne plek voor wie graag dichtbij de stad woont, zonder dat het te druk wordt. Ook de A73 en andere uitvalswegen richting Nijmegen, Eindhoven, Maastricht en Duitsland liggen vlakbij. De stad Venlo, samen met de omliggende dorpen, telt ruim 100.000 inwoners. Er is een rijk cultureel leven, er wordt veel georganiseerd in en rond de stad en er zijn tal van verenigingen actief in Venlo. Woningspecificaties: Bouwjaar: 1951 Woonoppervlakte: 293 m² Overige inpandige ruimte: 140 m² Inhoud: circa 1099 m³ Opmerking: Ondanks het feit dat wij zeer secuur te werk gaan bij het verzamelen van de gegevens, zijn onjuistheden niet altijd uit te sluiten. Er kunnen aan deze omschrijving geen rechten worden ontleend.

Hypothek berekenen

€ 575.000

Kosten Kupfer (geschätzt): € 13.350

2 % Übertragungssteuer (€ 11.500) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamtkauf (inkl. USt.): € 588.350

3,04%

Jährlich

%

€ 28.750

Direkt verfügbar

Schätzliche Hypothek

Indikative Brutomonatsrate

Basierend auf Annuität und 30 Jahren Laufzeit

Indikative Nettokosten pro Monat

i

Haftungsausschluss: Diese Hypothekenberechnung ist eine vereinfachte Orientierung basierend auf allgemeinen Annahmen. Es können keine Rechte aus den angezeigten Ergebnissen abgeleitet werden. Berechnet mit 10-Zinssatz (zonder NHG), automatisch basierend auf der Preiskante des Angebots € 470.000. Quelle: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). Bei nicht-NHG wird in dieser Indikation von einem 80%igen Hypothekarwert der Marktwert ausgegangen.

Alle Eigenschaften

Grundlagen

Gesuchter Preis
€ 575.000 k.k.
Status
Verkauft
Angebotstyp
koop
Wohnung verwenden
permanente bewoning
Wohnungstyp
appartement, beneden + bovenwoning

Indelung

Zimmer
14 Zimmer
Schlafzimmer
8 Schlafzimmer
Badezimmer
4 badkamers en 2 aparte toiletten
Böden
3 woonlagen en een kelder
Lage in
Begane grond

Oberflächen und Volumen

Wohnfläche
293 m²
Inhalt
1099 m³
Sonstiger Innenraum
140 m²
Gebäude mit Außenbereich
45 m²

Bau und Energie

Baujahr
1951
Bauweise
Bestaande bouw
Dachtyp
Zadeldak bedekt met pannen
Isolierung
Dubbel glas, HR-glas en voorzetramen
Heizung
Cv-ketel en pelletkachel
Warmes Wasser
Cv-ketel en elektrische boiler
Kessel Cv
Gas gestookt combiketel, eigendom
Energieausweis
D

Kataster und Wohnungseigentumsgesellschaft

Eigentümerstatus
Volle eigendom
VwE eingeschrieben KvK
Ja
VwE jährliche Versammlung
Ja
VVE Rückstellung vorhanden
Ja
WEG Wartungsplano
Ja
VVE Aufstellerversicherung
Ja

Außenbereich und Parken

Außenbereich
In centrum
Garten
Achtertuin
Parken
Op afgesloten terrein en op eigen terrein

Planung

Seit dem Angebot
18-08-2025
Verkaufsdatum
20-02-2026

Badezimmer Ausstattung

3 douches, toilet, 4 wastafels, inloopdouche, en ligbad

Zusätzliche Merkmale

  • Dakraam
  • lift
  • rolluiken
  • en TV kabel

Karten

Postkarten

Postkarten für 5914

Google Karten

Karte von Venlo

Entdecken Sie, wo Makler in Venlo aktiv sind

Wohn- und Viertelzahlen in Venlo

Anzeigen Sie aktuelle Standortdaten zu Einwohnern, WOZ-Entwicklung, Wohnungsbestand, Energieverbrauch, Betriebsaktivitäten und Sicherheit in Venlo. In 2025 waren da 70.045 Einwohner. Der durchschnittliche WOZ-Wert in 2025 ist EUR 308.186.

Einwohner

70.045

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliche WOZ

EUR 308.186

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliches Einkommen pro Person

EUR 28.855

Quelle : AlleZahlen

Verbrechen (Dieses Jahr)

4.868

Gesamt registriert

Demografie und WOZ-Entwicklung

Einwohner pro Jahr

Einwohner pro Jahr in Venlo
Jahr Einwohner
2021 68.600
2022 68.680
2023 69.440
2024 69.795
2025 70.045

Wert pro Jahr

Wert pro Jahr in Venlo
Jahr Durchschnittliche WOZ
2021 EUR 221.171
2022 EUR 237.703
2023 EUR 281.775
2024 EUR 283.295
2025 EUR 308.186

Zusammensetzung der Bewohner

Altersaufbau

65+: 15.670 0-15: 9.445 15-25: 8.245 25-45: 17.860 45-65: 18.815

Ausbildungsstufe

Hoger

14.350

Praktisch

17.080

Middelbaar

21.990

Herkunft der Einwohner (2025)

Europa

12.615

Nederland

44.545

Buiten Europa

12.885

Wohnungsbestand und Bauperioden

Wohnungstypen

Hoekwoningen 5.002
Appartementen 13.528
Tussenwoningen 11.702
Vrijstaande woningen 2.724
Twee-onder-één-kap woningen 1.790

Bauphase der Gebäude

Voor 1700 23
1700 tot 1900 316
1900 tot 1925 1.575
1925 tot 1950 3.218
1950 tot 1970 6.994
1970 tot 1980 4.507
1980 tot 1990 3.927
1990 tot 2000 2.517
2000 tot 2010 1.563
2010 tot 2020 869
2020 en later 616

Energie und Nachhaltigkeit

Energieetikett-Verteilung

Bezeichnung C

9.166

Bezeichnung A

7.392

Bezeichnung B

6.085

Bezeichnung D

3.311

Bezeichnung E

2.910

Bezeichnung F

2.302

Bezeichnung G

2.015

Bezeichnung A+

654

Bezeichnung A++

427

Bezeichnung A+++

418

Bezeichnung A++++

239

Bezeichnung A+++++

25

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr in Venlo
Jahr Gas (m3) Strom (kWh)
2020 1.182 2.774
2021 1.327 2.800
2022 1.036 2.640
2023 868 2.522
2024 845 2.567

Verbrauch pro Wohntyp

Hoekwoning

Gas: 1.016 • Strom: 2.803

Huurwoning

Gas: 741 • Strom: 2.001

Koopwoning

Gas: 991 • Strom: 2.962

Appartement

Gas: 618 • Strom: 1.798

Tussenwoning

Gas: 915 • Strom: 2.645

Vrijstaande woning

Gas: 1.523 • Strom: 4.267

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Strom: 3.229

Betriebsaktivität in Venlo (2025)

Handel en HORECA 2.025
Nijverheid en energie 1.080
Zakelijke dienstverlening 1.925
Overheid, onderwijs en zorg 1.465
Landbouw, bosbouw en visserij 135
Vervoer, informatie en communicatie 665
Financiele diensten en onroerendgoed 430
Cultuur, recreatie en overige diensten 970

Gesamtanzahl der Firmensitze: 8.690

Kürzliche Kriminalitätszahlen

Kürzliche Kriminalitätszahlen in Venlo
Periode Verbrechen
jan 2025 436
jan 2026 396
jul 2025 379
jun 2025 396
mei 2025 404
mrt 2025 415
nov 2024 449
nov 2025 402
okt 2024 403
okt 2025 481
sep 2024 359
sep 2025 375

Diese Zahlen geben ein indikatives Bild der Sicherheitstrends in der Wohnumgebung von Venlo.

Häufig gestellte Fragen zum Wohnen in Venlo

Kurze Antworten basierend auf aktuellen Standortzahlen, praktisch für eine schnelle Vergleich der Wohnumgebung.

Hoeveel inwoners heeft Venlo?

Venlo telt in 2025 ongeveer 70.045 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Venlo?

De gemiddelde WOZ-waarde in Venlo is in 2025 circa € 308.186.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Venlo?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Venlo ligt rond € 28.855 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Venlo?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 4.868 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Venlo?

In Venlo komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.528 woningen.

Meer Häuser in Venlo

Mehr Immobilien in dieser Stadt ansehen.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.