Jump to content
Logo of Duinstra Melis Makelaars

Taconishof 42

8442DS Heerenveen • Fryslân

Available

€ 395.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 9.750

2% transfer tax (€ 7.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 404.750

Purchase price /m²: € 3.038

Photo Gallery

Description

In een rustige en kindvriendelijke woonwijk van Heerenveen, waar het dagelijkse leven prettig doorstroomt en alles binnen handbereik is, staat deze moderne eindwoning aan Taconishof 42. Gebouwd in 2013 en nog altijd fris en eigentijds van karakter. Via de voortuin kom je aan bij de woning. De entree voelt meteen verzorgd en overzichtelijk, met in de hal de meterkast en het toilet. Vanuit hier loop je door naar de woonkamer, waar het daglicht royaal naar binnen valt. De click PVC-vloer met vloerverwarming zorgt voor comfort en een rustige uitstraling. Een fijne leefruimte waar ontspannen wonen centraal staat. De keuken sluit hier mooi op aan en is in 2018 geplaatst. Strak en praktisch ingericht met alle voorzieningen. De openslaande deuren bij de keuken maken de verbinding met buiten vanzelfsprekend en zorgen ervoor dat de voortuin echt onderdeel wordt van het woonleven. Op de eerste verdieping bevinden zich drie slaapkamers, prettig van formaat en flexibel in te delen. De badkamer is compleet uitgevoerd en gerenoveerd in 2018 met een wastafel, douche, ligbad en toilet. De tweede verdieping is ingericht als zolder met wasruimte. Hier bevinden zich ook de cv opstelling en de boiler. Een praktische en multifunctionele ruimte met volop bergruimte of zelfs een plek waar een extra slaapkamer kan komen. De achtertuin ligt op het noordwesten en biedt een fijne combinatie van zon en schaduw. De tuin is bereikbaar via een achterom en beschikt over een houten schuur, ideaal voor fietsen en extra opslag. Een beschutte plek om na een werkdag nog even buiten te zitten. Pluspunten: - Eindwoning in een rustige woonwijk - Gebouwd in 2013 - Energielabel A, geldig tot 2035 - Vloerverwarming op de begane grond - Moderne keuken uit 2018 met complete inbouwapparatuur - Drie slaapkamers en een complete badkamer gerenoveerd in 2018 - Zolder met diverse mogelijkheden - Achtertuin op het noordwesten met achterom en houten schuur - Speeltuin, centrum en supermarkten op loopafstand - Cv-ketel is eigendom Kortom: Een comfortabele en energiezuinige woning met een prettige indeling, moderne voorzieningen en een fijne buitenruimte. Wordt dit jou nieuwe plek? Neem gerust contact met ons op en plan een bezichtiging, je bent van harte welkom.

Mortgage berekenen

€ 395.000

Cost of copper (estimated): € 9.750

2% transfer tax (€ 7.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 404.750

2,78%

Yearly

%

€ 19.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (14-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 395.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, eindwoning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
130 m²
Land area
147 m²
Content
479 m³
Building bound outdoor space
10 m²
External storage space
8 m²
Backyard area
60 m²

Construction and Energy

Year of construction
2013
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Dwarskap bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel, zonneboiler en zonnecollectoren
Boiler
Itho Aqua Max HR (gas gestookt uit 2013, eigendom)
Energy label
A

Land Registry and VvE

Property situation
Mandelig

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het noordwesten bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Openbaar parkeren

Planning

Available since
01-05-2026

Bathroom facilities

Douche, ligbad, toilet, en wastafel

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • TV kabel
  • en zonnecollectoren

Maps

Postal code map

Postcode map for 8442

Google Maps

Map of Heerenveen

Explore Heerenveen and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Heerenveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Heerenveen. In 2025 were there 31.305 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 304.000.

Residents

31.305

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 304.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.000

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

1.450

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Heerenveen
Year Residents
2021 29.795
2022 30.220
2023 30.680
2024 31.070
2025 31.305

Annual WOZ value

WOZ value per year in Heerenveen
Year Average WOZ
2021 EUR 221.000
2022 EUR 244.000
2023 EUR 287.000
2024 EUR 297.000
2025 EUR 304.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 7.230 0-15: 4.660 15-25: 3.605 25-45: 7.660 45-65: 8.145

Education level

Hoger

7.110

Praktisch

5.760

Middelbaar

9.910

Origin of residents (2025)

Europa

1.940

Nederland

24.930

Buiten Europa

4.430

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 2.159
Appartementen 5.421
Tussenwoningen 4.086
Vrijstaande woningen 2.526
Twee-onder-één-kap woningen 1.927

Construction period of buildings

Voor 1700 2
1700 tot 1900 265
1900 tot 1925 446
1925 tot 1950 935
1950 tot 1970 2.760
1970 tot 1980 2.368
1980 tot 1990 1.453
1990 tot 2000 1.449
2000 tot 2010 1.773
2010 tot 2020 1.263
2020 en later 708

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

5.659

Label C

3.786

Label B

2.964

Label D

1.085

Label G

921

Label E

868

Label F

434

Label A+++

420

Label A+

404

Label A++

206

Label A++++

89

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Heerenveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.130 2.430
2021 1.250 2.480
2022 980 2.340
2023 820 2.240
2024 790 2.330

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 890 • Electricity: 2.320

Huurwoning

Gas: 670 • Electricity: 1.740

Koopwoning

Gas: 950 • Electricity: 2.720

Appartement

Gas: 600 • Electricity: 1.560

Tussenwoning

Gas: 780 • Electricity: 2.200

Vrijstaande woning

Gas: 1.190 • Electricity: 3.540

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 960 • Electricity: 2.580

Business activity in Heerenveen (2025)

Handel en HORECA 780
Nijverheid en energie 500
Zakelijke dienstverlening 1.150
Overheid, onderwijs en zorg 805
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 325
Financiele diensten en onroerendgoed 215
Cultuur, recreatie en overige diensten 445

Total number of company establishments: 4.245

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Heerenveen
Period Crimes
jan 2025 124
jan 2026 88
jul 2025 104
jun 2025 113
mei 2025 107
mrt 2025 157
nov 2024 122
nov 2025 133
okt 2024 116
okt 2025 142
sep 2024 70
sep 2025 112

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Heerenveen.

Frequently asked questions about living in Heerenveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Heerenveen?

Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Heerenveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Heerenveen?

In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.

Meer houses in Heerenveen

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.