Jump to content
Logo of Makelaardij de Parel

Van Zuilenlaan 2

3829AR Hooglanderveen • Utrecht

€ 749.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 16.830

2% transfer tax (€ 14.980) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 765.830

Purchase price /m²: € 7.000

Photo Gallery

Description

Unieke kans: vrijstaand wonen op een droomplek in Hooglanderveen! Ben je op zoek naar een vrijstaande woning met karakter, ruimte en een fantastische ligging? Dan is de Van Zuilenlaan 2 precies wat je zoekt! Deze charmante, goed onderhouden woning ligt op een royaal perceel aan een rustige, groene straat in het hart van het geliefde Hooglanderveen. Een plek waar je elke dag het gevoel hebt écht thuis te komen. De woning is goed onderhouden: in 2023 is het interieur fris geschilderd en in 2024 is ook de buitenkant helemaal onder handen genomen. De erker aan de voorzijde heeft gloednieuwe zonwering gekregen, waardoor je ook op warme dagen heerlijk koel zit. En parkeren? Dat doe je gewoon op je eigen oprit, welke is voorzien van een carport! Binnen word je direct verrast door de fijne sfeer en het natuurlijke licht. De woonkamer met erker en ramen aan drie zijden is een heerlijke plek om te ontspannen, te borrelen of te genieten van je favoriete boek. Aan de achterzijde bevind zich de keuken, welke in 2023 nieuw is geplaatst en biedt uitzicht op de zonnige tuin. Via de schuifpui loop je zo naar buiten, waar de diepe tuin rondom de woning volop ruimte en privacy biedt. Geniet van de zon, het groen en de rust om je heen – elke dag voelt hier als vakantie. Aangrenzend aan de woning bevindt zich een ruime berging met vliering – ideaal voor fietsen, gereedschap of extra opslag. Deze woning is klaar voor de toekomst. Met een ruime slaapkamer en een nette badkamer op de begane grond is hij volledig levensloopbestendig. Alles gelijkvloers, ideaal voor nu én later. Ook is er een apart toilet aanwezig. Op de eerste verdieping vind je nog twee grote slaapkamers over de volle breedte van het huis. Eén van de kamers beschikt over een eigen wastafel, en beide kamers hebben veel bergruimte achter de knieschotten. Ook is er een extra berging aanwezig. Onder de woning bevindt zich nog een ruime kelder welke toegankelijk is met een vaste trap. Ideaal om de voorraad in op te slaan. Je woont hier in een dorpse, kindvriendelijke buurt met scholen, sportclubs, supermarkt en een warme bakker op loopafstand. Binnen een paar minuten fietsen ben je in winkelcentrum Vathorst of op het station. Amersfoort centrum ligt op slechts 15 minuten fietsen, en ook de A1 en A28 zijn razendsnel bereikbaar. Natuurliefhebber? Het prachtige Hoevelakense Bos ligt om de hoek! Van Zuilenlaan 2 biedt alles wat je zoekt: rust, ruimte, sfeer én een fantastische ligging. Een buitenkans voor wie vrijstaand wil wonen met álles binnen handbereik!

Mortgage berekenen

€ 749.000

Cost of copper (estimated): € 16.830

2% transfer tax (€ 14.980) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 765.830

3,04%

Yearly

%

€ 37.450

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 749.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
3 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
107 m²
Land area
445 m²
Content
426 m³
Other enclosed space
8 m²
Building bound outdoor space
27 m²
External storage space
20 m²

Construction and Energy

Year of construction
1992
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met pannen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin, tuin rondom, voortuin en zijtuin
Salvage
Aangebouwde stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Carport en parkeerplaats

Planning

Available since
01-07-2025
Sale date
31-07-2025

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3829

Google Maps

Map of Hooglanderveen

View the location and discover the brokers in this region

Residential and neighborhood statistics in Hooglanderveen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Hooglanderveen. In 2025 were there 4.835 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 585.000.

Residents

4.835

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 585.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 40.600

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

83

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Hooglanderveen
Year Residents
2021 4.935
2022 4.910
2023 4.875
2024 4.870
2025 4.835

Annual WOZ value

WOZ value per year in Hooglanderveen
Year Average WOZ
2021 EUR 419.000
2022 EUR 463.000
2023 EUR 543.000
2024 EUR 546.000
2025 EUR 585.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 555 0-15: 1.030 15-25: 680 25-45: 1.130 45-65: 1.430

Education level

Hoger

1.590

Praktisch

580

Middelbaar

1.340

Origin of residents (2025)

Europa

230

Nederland

3.910

Buiten Europa

695

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 340
Appartementen 251
Tussenwoningen 622
Vrijstaande woningen 267
Twee-onder-één-kap woningen 285

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 3
1900 tot 1925 20
1925 tot 1950 26
1950 tot 1970 271
1970 tot 1980 43
1980 tot 1990 153
1990 tot 2000 113
2000 tot 2010 681
2010 tot 2020 299
2020 en later 15

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

1.067

Label C

253

Label B

233

Label D

67

Label E

54

Label F

44

Label A+

35

Label G

30

Label A+++

11

Label A++

6

Label A++++

0

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Hooglanderveen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.150 3.290
2021 1.300 3.430
2022 1.030 3.230
2023 880 3.040
2024 860 3.180

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 920 • Electricity: 3.040

Huurwoning

Gas: 700 • Electricity: 1.910

Koopwoning

Gas: 940 • Electricity: 3.380

Appartement

Gas: 620 • Electricity: 1.690

Tussenwoning

Gas: 770 • Electricity: 2.650

Vrijstaande woning

Gas: 1.220 • Electricity: 4.690

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.000 • Electricity: 3.640

Business activity in Hooglanderveen (2025)

Handel en HORECA 75
Nijverheid en energie 50
Zakelijke dienstverlening 195
Overheid, onderwijs en zorg 115
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 55
Financiele diensten en onroerendgoed 35
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Total number of company establishments: 585

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Hooglanderveen
Period Crimes
jan 2026 6
jul 2025 8
jun 2025 11
mei 2025 8
mrt 2025 12
mrt 2026 4
nov 2024 9
nov 2025 3
okt 2024 7
okt 2025 6
sep 2024 16
sep 2025 6

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Hooglanderveen.

Frequently asked questions about living in Hooglanderveen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Hooglanderveen?

Hooglanderveen telt in 2025 ongeveer 4.835 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Hooglanderveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Hooglanderveen is in 2025 circa € 585.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Hooglanderveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Hooglanderveen ligt rond € 40.600 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Hooglanderveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 83 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Hooglanderveen?

In Hooglanderveen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 622 woningen.

Meer houses in Hooglanderveen

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.