Jump to content
Logo of van Driel Makelaardij

Schiedamseweg 86

3134BR Vlaardingen • Zuid-Holland

Available

€ 895.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 19.750

2% transfer tax (€ 17.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 914.750

Purchase price /m²: € 2.780

Photo Gallery

Description

Klassiek dubbel herenhuis met een woonoppervlakte van bijna 325 m2 aan de rand van het centrum van Vlaardingen met stadstuin. Deze 2-onder-1-kapwoning met garage ligt op een perceel grond van 370 m2 en kenmerk zich door Jugendstil invloeden met hoge plafonds. Het beeldbepalende pand heeft parkeergelegenheid voor meerdere auto’s op eigen terrein, 9 slaapkamers, 3 badkamers en veel gebruiksmogelijkheden. Door de dubbele entree is het pand bijvoorbeeld uitermate geschikt te maken voor dubbele bewoning, of is een combinatie van wonen met werken aan huis realiseerbaar. Door de ligging aan het rand van het centrum, nabij de Stadsgehoorzaal liggen alle centrumvoorzieningen en de binnenstad op loopafstand. Ook twee metrostations liggen dichtbij de woning net als de oprit van de snelweg A4, waardoor onder andere Rotterdam goed en snel te bereiken is. Indeling: Begane grond: Entree woning via tochtportaal met marmeren vloer- en wandafwerking, aansluitend lange hal met plafond voorzien van inbouwspots. Vestibule van ca. 7 m2 met meterkast en doorgang naar 2e entree van de woning. Hier bevindt zich de 2e meterkast en is de trapopgang naar de 1e verdieping. De woonkamer van de woning is bijna 50 m2 groot met een marmeren schouw, glas-in-loodramen, openslaande deuren naar de tuin en een plafondhoogte van bijna 3.25. De keuken van ca. 10,5 m2 heeft een eigen zijentree met een keukenblok in hoekopstelling met Belgisch natuurstenen aanrechtblad, 4-pits gaskookplaat afzuigplint, combi-magnetron, koelkast, vriezer en vaatwasser. Vanuit de keuken is de kelder te bereiken, die ongeveer net zo groot is als de keuken (hoogte ca. 1.60m). Hier bevindt zich één van de twee CV-combiketels. Op de benedenverdieping zijn ook een slaap-/werkkamer, badkamer en apart toilet aanwezig. Het toilet is gedeeltelijk betegeld en voorzien van fontein. De slaap-/werkkamer heeft een oppervlakte van ca. 13 m2. De badkamer tot slot is geheel betegeld en voorzien van douchecabine, wastafelmeubel designradiator en wasmachineaansluiting. De hal en keuken zijn voorzien van vloerverwarming. 1e verdieping: Overloop/hal met prettige lichtinval door een prachtig glas-in-loodraam. De hal is ook voorzien van inbouwspots. Slaapkamer aan voorzijde van ca. 28 m2 voorzien van inbouwspots en marmeren schouw. Slaapkamer aan achterzijde van ca. 21,5 m2 met inbouwspots en schuifkastenwand. De derde slaapkamer bevindt zich aan voorzijde en is ongeveer 14 m2 groot met kasten. De vierde slaapkamer van bijna 10 m2 heeft een grote bergkast onder de trap naar de 2e verdieping. De tweede badkamer van ruim 7,5 m2 is uitgevoerd met een ligbad, douchecabine, wastafelmeubel, en designradiator. De ruime is geheel betegeld en voorzien van inbouwspots. Een deur geeft toegang tot een klein balkon. De 2e verdieping heeft ook een apart toilet dat gedeeltelijk betegeld is en een fontein heeft. 2e verdieping: Binnenkomst in een multifunctionele ruimte van maar liefst ca. 40 m2 met Velux dakraam, lichtkoepel en inbouwspots Vanuit deze ruimte toegang tot de vier slaapkamers en de derde badkamer. Twee slaapkamers liggen aan voorzijde en hebben beide een vloeroppervlakte van ca. 14,5 m2, waarbij één kamer twee vaste kasten heeft. De twee andere slaapkamers liggen aan achterzijde en meten bijna 14 en 9 m2. In de kleinste kamer zit in een kast de tweede CV-combiketel. De geheel betegelde badkamer met inbouwspots heeft een douchecabine, douchecabine, wastafelmeubel en wasmachine aansluiting. Tuin: De woning heeft een voortuin, achtertuin en lange oprit naar de garage. Er kunnen zeker auto’s achter elkaar geparkeerd worden. De eenvoudige garagebox is ca, 12 m2 groot. De achtertuin op het zuiden is bijna 11 meter diep en de breedte is inclusief de oprit bijna 13 meter . De tuin is bestraat en voorzien van groenborders. Overige: - Beeldbepalend pand en gelegen in een beschermd stadsgezicht; - Energielabel C; - Kozijnen grotendeels met dubbel, HR++ glas en kozijn met triple glas; - Twee meterkasten met respectievelijk 7 en 8 groepen. Beide meterkasten met twee aardlekschakelaars; - Twee moderne CV-combiketels Remeha Avanta uit 2023; - De woning heeft een eeuwigdurend erfpachtrecht, waarbij de canon ook eeuwigdurend is afgekocht. Er hoeft dus niets betaald te worden; - Bouwjaar woning ca. 1900. Woonoppervlak 325 m2. Inhoud ca. 1293 m3; Perceeloppervlak van 370 m2; - In de koopakte zal een ouderdomsclausule opgenomen worden; - Oplevering in overleg, indicatie eind 2e, begin 3e kwartaal 2026.

Mortgage berekenen

€ 895.000

Cost of copper (estimated): € 19.750

2% transfer tax (€ 17.900) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 914.750

3,04%

Yearly

%

€ 44.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 895.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Herenhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
10 rooms
Bedrooms
9 bedrooms
Bathrooms
3 badkamers en 2 aparte toiletten
Floors
3 woonlagen

Areas and volumes

Living area
322 m²
Land area
370 m²
Content
1293 m³
Other enclosed space
10 m²
Building bound outdoor space
3 m²
External storage space
13 m²
Backyard area
139 m²

Construction and Energy

Year of construction
1900
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en leisteen
Insulation
Dakisolatie, dubbel glas, HR-glas en muurisolatie
Heating
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha Avanta (gas gestookt combiketel uit 2023, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Gemeentelijke erfpacht

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan drukke weg, in centrum en in woonwijk
Garden
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Garden location
Gelegen op het zuiden bereikbaar via achterom
Parking
Betaald parkeren, op eigen terrein, openbaar parkeren en parkeervergunningen
Garage type
Garagebox
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
16-02-2026

Bathroom facilities

3 douches, 3 wastafelmeubels, ligbad, en toilet

Additional features

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3134

Google Maps

View Vlaardingen on the map

Spatial overview of the work area in Vlaardingen

Residential and neighborhood statistics in Vlaardingen

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Vlaardingen. In 2026 were there 77.462 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 303.000.

Residents

77.462

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 303.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 31.900

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

3.615

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Vlaardingen
Year Residents
2022 74.143
2023 75.079
2024 76.409
2025 77.260
2026 77.462

Annual WOZ value

WOZ value per year in Vlaardingen
Year Average WOZ
2021 EUR 220.000
2022 EUR 245.000
2023 EUR 278.000
2024 EUR 290.000
2025 EUR 303.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 16.006 0-15: 12.553 15-25: 8.360 25-45: 21.136 45-65: 19.205

Education level

Hoger

24

Praktisch

33

Middelbaar

43

Origin of residents (2025)

Europa

9.302

Nederland

47.215

Buiten Europa

20.743

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 3.497
Appartementen 23.640
Tussenwoningen 9.788
Vrijstaande woningen 389
Twee-onder-één-kap woningen 833

Construction period of buildings

Voor 1700 24
1700 tot 1900 1.118
1900 tot 1925 964
1925 tot 1950 3.139
1950 tot 1970 5.469
1970 tot 1980 2.424
1980 tot 1990 1.173
1990 tot 2000 1.542
2000 tot 2010 811
2010 tot 2020 1.306
2020 en later 968

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

9.031

Label C

8.293

Label B

5.395

Label E

5.012

Label D

3.409

Label F

2.672

Label G

2.256

Label A+++

485

Label A+

437

Label A++

322

Label A++++

282

Label A+++++

7

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Vlaardingen
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 970 2.470
2021 1.080 2.510
2022 840 2.370
2023 750 2.220
2024 740 2.260

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 960 • Electricity: 2.840

Huurwoning

Gas: 680 • Electricity: 1.830

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.650

Appartement

Gas: 660 • Electricity: 1.870

Tussenwoning

Gas: 820 • Electricity: 2.660

Vrijstaande woning

Gas: 1.640 • Electricity: 4.400

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.230 • Electricity: 3.380

Business activity in Vlaardingen (2025)

Handel en HORECA 1.385
Nijverheid en energie 2.060
Zakelijke dienstverlening 1.915
Overheid, onderwijs en zorg 1.640
Landbouw, bosbouw en visserij 160
Vervoer, informatie en communicatie 680
Financiele diensten en onroerendgoed 285
Cultuur, recreatie en overige diensten 845

Total number of company establishments: 8.965

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Vlaardingen
Period Crimes
jan 2025 334
jan 2026 336
jul 2025 349
jun 2025 268
mei 2025 371
mrt 2025 300
nov 2024 291
nov 2025 306
okt 2024 367
okt 2025 317
sep 2024 245
sep 2025 228

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Vlaardingen.

Frequently asked questions about living in Vlaardingen

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Vlaardingen?

Vlaardingen telt in 2026 ongeveer 77.462 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Vlaardingen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Vlaardingen is in 2025 circa € 303.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Vlaardingen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Vlaardingen ligt rond € 31.900 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Vlaardingen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 3.615 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Vlaardingen?

In Vlaardingen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 23.640 woningen.

Meer houses in Vlaardingen

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.