Inwoners
31.305
Laatste jaar: 2025
8442EX Heerenveen • Fryslân
€ 230.000 k.k.
Kosten koper (geschat): € 6.450
2% overdrachtsbelasting (€ 4.600) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal incl. k.k.: € 236.450
Koopprijs /m²: € 3.194
Stijlvol appartement met balkon in het hart van de stad, instapklaar en volledig gemoderniseerd! Ben je op zoek naar een modern afgewerkt appartement, waar je zonder te klussen zó in kunt? Dit lichte en strak afgewerkte appartement op de bovenste verdieping van een kleinschalig complex in het centrum is een echte kanshebber! Met een fraai uitzicht, een zonnig balkon, twee slaapkamers, en een moderne afwerking, is dit een woning die comfort en gemak naadloos combineert. Rustig wonen in het centrum van Heerenveen. Hoewel je midden in het centrum woont met winkels, restaurants en voorzieningen op loopafstand, ervaar je verrassend veel rust zodra je de straat inloopt. Een lift brengt je comfortabel naar de bovenste etage en fietsen kunnen veilig worden gestald in de eigen berging op de begane grond. Indeling: via de centrale entree bereik je het appartement op de bovenste woonlaag. Ruime hal met toegang tot de diverse vertrekken. Woonkamer met veel daglicht en een sfeervolle laminaatvloer. - Moderne badkamer met douche, wastafelmeubel en hangtoilet - Twee slaapkamers - Open keuken met moderne opstelling, voorzien van diverse inbouwapparatuur - Praktische bergkast met aansluiting voor wasmachine Alle ruimtes zijn netjes afgewerkt, grotendeels voorzien van dubbel glas en verwarmd via een moderne cv-installatie, waarbij leidingen fraai zijn weggewerkt in muren en vloeren. Praktisch & verzorgd. - Woonoppervlakte met efficiënte indeling - Instapklaar: strak gestuukte wanden en plafonds, nette vloeren, nieuwe keuken met inbouwapparatuur - Eigen fietsenberging - Lift aanwezig - Zonnig balkon aan de voorzijde - VvE-bijdrage € 250,- per maand Parkeren & bereikbaarheid: parkeren kan met een vergunning direct voor de deur of op korte loopafstand op het Burgemeester Kuperusplein (betaald parkeren). Het openbaar vervoer is eveneens uitstekend bereikbaar. Een unieke combinatie van centrumlocatie, comfort en modern woongemak. Ideaal voor wie zorgeloos wil wonen in een levendige omgeving, maar wel in een rustige, verzorgde woonsetting. Bel vandaag nog voor een bezichtiging, dit appartement is écht instapklaar!
€ 230.000
Kosten koper (geschat): € 6.450
2% overdrachtsbelasting (€ 4.600) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal aankoop (incl. k.k.): € 236.450
2,78%
Jaarlijks
€ 11.500
Direct beschikbaar
Geschatte hypotheek
Indicatieve bruto maandlast
Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd
Indicatieve netto maandlast
iDisclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).
Verken Heerenveen en de omliggende gebieden
Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Heerenveen. In 2025 waren er 31.305 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 304.000.
Inwoners
31.305
Laatste jaar: 2025
Gemiddelde WOZ
EUR 304.000
Laatste jaar: 2025
Gemiddeld inkomen p.p.
EUR 32.000
Bron: AlleCijfers
Misdrijven (huidig jaar)
1.450
Totaal geregistreerd
| Jaar | Inwoners |
|---|---|
| 2021 | 29.795 |
| 2022 | 30.220 |
| 2023 | 30.680 |
| 2024 | 31.070 |
| 2025 | 31.305 |
| Jaar | Gemiddelde WOZ |
|---|---|
| 2021 | EUR 221.000 |
| 2022 | EUR 244.000 |
| 2023 | EUR 287.000 |
| 2024 | EUR 297.000 |
| 2025 | EUR 304.000 |
Hoger
7.110
Praktisch
5.760
Middelbaar
9.910
Europa
1.940
Nederland
24.930
Buiten Europa
4.430
Label A
5.659
Label C
3.786
Label B
2.964
Label D
1.085
Label G
921
Label E
868
Label F
434
Label A+++
420
Label A+
404
Label A++
206
Label A++++
89
Label A+++++
21
| Jaar | Gas (m3) | Elektriciteit (kWh) |
|---|---|---|
| 2020 | 1.130 | 2.430 |
| 2021 | 1.250 | 2.480 |
| 2022 | 980 | 2.340 |
| 2023 | 820 | 2.240 |
| 2024 | 790 | 2.330 |
Hoekwoning
Gas: 890 • Elektriciteit: 2.320
Huurwoning
Gas: 670 • Elektriciteit: 1.740
Koopwoning
Gas: 950 • Elektriciteit: 2.720
Appartement
Gas: 600 • Elektriciteit: 1.560
Tussenwoning
Gas: 780 • Elektriciteit: 2.200
Vrijstaande woning
Gas: 1.190 • Elektriciteit: 3.540
Twee-onder-één-kap woning
Gas: 960 • Elektriciteit: 2.580
Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 4.245
| Periode | Misdrijven |
|---|---|
| jan 2025 | 124 |
| jan 2026 | 88 |
| jul 2025 | 104 |
| jun 2025 | 113 |
| mei 2025 | 107 |
| mrt 2025 | 157 |
| nov 2024 | 122 |
| nov 2025 | 133 |
| okt 2024 | 116 |
| okt 2025 | 142 |
| sep 2024 | 70 |
| sep 2025 | 112 |
Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Heerenveen.
Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.
Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.
De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.
Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.
Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.
In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.
Bekijk meer woningen in deze plaats.
8448MJ Heerenveen
€ 469.000 k.k.
€ 3.474/m²
8446MK Heerenveen
€ 345.000 k.k.
€ 3.053/m²
8448VM Heerenveen
€ 650.000 k.k.
€ 4.779/m²
8446HP Heerenveen
€ 295.000 k.k.
€ 3.352/m²
8448PK Heerenveen
€ 273.750 k.k.
8442DR Heerenveen
€ 424.000 k.k.
8442LN Heerenveen
€ 589.000 k.k.
8448RV Heerenveen
€ 489.000 k.k.