Inwoners
31.305
Laatste jaar: 2025
8441CA Heerenveen • Fryslân
€ 349.000 k.k.
Kosten koper (geschat): € 8.830
2% overdrachtsbelasting (€ 6.980) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal incl. k.k.: € 357.830
Koopprijs /m²: € 3.561
MIDDENIN HEERENVEEN IN EEN HEERLIJK RUSTIGE STRAAT In één van de mooiste, groen en ruim opgezette, straten van Heerenveen staat deze vrijstaande, onder architectuur gebouwde woning, met solitaire garage. Deze rustige en ruime plek op een steenworp afstand van het centrum biedt vele mogelijkheden. Met een leuke tuin, niet direct grenzend aan bebouwing, prachtig uitzicht en ruime woning is dit een ideale kans om dromen te verwezenlijken. Het perceel is in totaal 369 m2 groot! Alle voorzieningen zijn op loop- en fietsafstand gelegen. De woning is vanaf de bouw altijd in handen van dezelfde familie gebleven en goed onderhouden. Deze woning, met fraaie voorportaal, biedt mogelijkheden tot een gewijzigde indeling, maar net wat wenselijk is! Er zijn de laatste jaren meerdere energiezuinige en isolerende maatregelen genomen waardoor energielabel C van toepassing is. Zo zijn er kunststof kozijnen aangebracht en is er vloerisolatie en muurisolatie toegepast. Heerenveen is één van de aantrekkelijkste en belangrijkste plaatsen van de provincie Fryslân. De treinverbindingen en busverbindingen zijn zeer goed (station binnen 10 minuten lopen) en per auto is de plaats perfect bereikbaar. Parkeren is overal mogelijk en bij de woning zelfs op eigen terrein en/of in de garage. Indeling: Entree, hal en meterkast, toilet, woonkamer met vrij uitzicht, open keuken met deur die toegang biedt tot de bijkeuken. 1e Verdieping: Trapopgang, slaapkamer 1, slaapkamer 2, slaapkamer 3, badkamer. 2e Verdieping: Bereikbaar middels losse trap, ruime bergzolder. Vrijstaande gemetselde garage Tuin: Voor- en achtertuin met vrij uitzicht. Bel gerust voor het maken van een afspraak voor bezichtiging! Koopsom: € 349.000, - k.k.
€ 349.000
Kosten koper (geschat): € 8.830
2% overdrachtsbelasting (€ 6.980) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)
Totaal aankoop (incl. k.k.): € 357.830
2,78%
Jaarlijks
€ 17.450
Direct beschikbaar
Geschatte hypotheek
Indicatieve bruto maandlast
Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd
Indicatieve netto maandlast
iDisclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).
Elektra en stromend water
Verken Heerenveen en de omliggende gebieden
Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Heerenveen. In 2025 waren er 31.305 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 304.000.
Inwoners
31.305
Laatste jaar: 2025
Gemiddelde WOZ
EUR 304.000
Laatste jaar: 2025
Gemiddeld inkomen p.p.
EUR 32.000
Bron: AlleCijfers
Misdrijven (huidig jaar)
1.450
Totaal geregistreerd
| Jaar | Inwoners |
|---|---|
| 2021 | 29.795 |
| 2022 | 30.220 |
| 2023 | 30.680 |
| 2024 | 31.070 |
| 2025 | 31.305 |
| Jaar | Gemiddelde WOZ |
|---|---|
| 2021 | EUR 221.000 |
| 2022 | EUR 244.000 |
| 2023 | EUR 287.000 |
| 2024 | EUR 297.000 |
| 2025 | EUR 304.000 |
Hoger
7.110
Praktisch
5.760
Middelbaar
9.910
Europa
1.940
Nederland
24.930
Buiten Europa
4.430
Label A
5.659
Label C
3.786
Label B
2.964
Label D
1.085
Label G
921
Label E
868
Label F
434
Label A+++
420
Label A+
404
Label A++
206
Label A++++
89
Label A+++++
21
| Jaar | Gas (m3) | Elektriciteit (kWh) |
|---|---|---|
| 2020 | 1.130 | 2.430 |
| 2021 | 1.250 | 2.480 |
| 2022 | 980 | 2.340 |
| 2023 | 820 | 2.240 |
| 2024 | 790 | 2.330 |
Hoekwoning
Gas: 890 • Elektriciteit: 2.320
Huurwoning
Gas: 670 • Elektriciteit: 1.740
Koopwoning
Gas: 950 • Elektriciteit: 2.720
Appartement
Gas: 600 • Elektriciteit: 1.560
Tussenwoning
Gas: 780 • Elektriciteit: 2.200
Vrijstaande woning
Gas: 1.190 • Elektriciteit: 3.540
Twee-onder-één-kap woning
Gas: 960 • Elektriciteit: 2.580
Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 4.245
| Periode | Misdrijven |
|---|---|
| jan 2025 | 124 |
| jan 2026 | 88 |
| jul 2025 | 104 |
| jun 2025 | 113 |
| mei 2025 | 107 |
| mrt 2025 | 157 |
| nov 2024 | 122 |
| nov 2025 | 133 |
| okt 2024 | 116 |
| okt 2025 | 142 |
| sep 2024 | 70 |
| sep 2025 | 112 |
Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Heerenveen.
Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.
Heerenveen telt in 2025 ongeveer 31.305 inwoners.
De gemiddelde WOZ-waarde in Heerenveen is in 2025 circa € 304.000.
Het gemiddelde inkomen per inwoner in Heerenveen ligt rond € 32.000 per jaar.
Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 1.450 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.
In Heerenveen komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 5.421 woningen.
Bekijk meer woningen in deze plaats.
8448VM Heerenveen
€ 650.000 k.k.
€ 4.779/m²
8446HP Heerenveen
€ 295.000 k.k.
€ 3.352/m²
8448PK Heerenveen
€ 273.750 k.k.
8442DR Heerenveen
€ 424.000 k.k.
8442LN Heerenveen
€ 589.000 k.k.
8448RV Heerenveen
€ 489.000 k.k.
8448RT Heerenveen
€ 575.000 k.k.
8448PZ Heerenveen
€ 475.000 k.k.