Direct naar de inhoud
Logo van Makelaardij de Parel

Andries van Altenalaan 52

3829BN Hooglanderveen • Utrecht

Verkocht

€ 719.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 16.230

2% overdrachtsbelasting (€ 14.380) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 735.230

Koopprijs /m²: € 4.958

Fotogalerij

Omschrijving

Wat een plaatje van een huis! Aan de geliefde Andries van Altenalaan 52, in het hart van het gemoedelijke Hooglanderveen, staat deze fantastische twee-onder-een-kapwoning te koop. Ruimte, comfort, veel lichtinval, een strakke afwerking én energiezuinig dankzij 15 zonnepanelen — hier hoef je echt helemaal niets meer aan te doen. Gewoon je spullen pakken en verhuizen maar! De ligging is perfect: een rustige straat met alleen bestemmingsverkeer, volop parkeergelegenheid op je eigen oprit en alle voorzieningen binnen handbereik. Speelveldjes voor de kinderen om de hoek, scholen en winkels op loopafstand én binnen een paar minuten sta je in het winkelcentrum van Vathorst of op het NS-station. Dorpse rust met stads gemak — dat is hier absoluut van toepassing. Binnenkomen voelt meteen goed. De ruime, lichte woonkamer is een heerlijke plek om te ontspannen, met sfeervolle haard en grote ramen die zorgen voor een zee aan daglicht. Aan de achterzijde vind je de moderne open keuken: een echte eyecatcher met kookeiland, barretje en alle inbouwapparatuur die je nodig hebt. Hier kook je met plezier terwijl je in contact blijft met familie of vrienden. Op de eerste verdieping bevinden zich drie royale slaapkamers, elk met vaste kast. De badkamer? Die is luxe en helemaal van nu: strak afgewerkt met een inloopdouche, modern wastafelmeubel, toilet en sfeervolle spotverlichting in het plafond. Echt een plek om je dag goed te beginnen of lekker te eindigen. De zolder is al net zo verrassend. Hier vind je een ruime vierde slaapkamer én extra bergruimte. De airco op deze verdieping zorgt voor koele lucht in het hele huis — zelfs op de warmste zomerdagen zit jij er heerlijk bij! Buiten is het ook volop genieten. De achtertuin ligt perfect op het zuiden, dus zon verzekerd! Onderhoudsvrij aangelegd en groot genoeg voor meerdere gezellige zitjes. Achterin staat een houten tuinberging en de tuin is tevens via de zijkant van de woning te bereiken. Aan de voorkant vind je aangebouwde garage met een ruime oprit waar met gemak meerdere auto's kunnen staan. Kortom: dit is zo’n huis waar je binnenkomt en denkt — ja, dit is ‘m. Licht, ruimte, luxe en een fijne sfeer… Alles klopt gewoon. Kom je snel kijken?

Hypotheek berekenen

€ 719.000

Kosten koper (geschat): € 16.230

2% overdrachtsbelasting (€ 14.380) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 735.230

3,04%

Jaarlijks

%

€ 35.950

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 719.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
145 m²
Perceeloppervlakte
288 m²
Inhoud
574 m³
Overige inpandige ruimte
17 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
1 m²
Externe bergruimte
8 m²
Achtertuin oppervlakte
120 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1988
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Samengesteld dak bedekt met pannen
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie, vloerisolatie en volledig geïsoleerd
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
HR combi (gas gestookt combiketel uit 2014, eigendom)
Energielabel
A

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in woonwijk
Tuin
Achtertuin, voortuin, zijtuin en zonneterras
Tuin ligging
gelegen op het zuiden bereikbaar via achterom
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
13-05-2025
Verkoopdatum
08-07-2025

Badkamer voorzieningen

Inloopdouche, toilet, en wastafelmeubel

Garage voorzieningen

Elektra

Extra kenmerken

  • Airconditioning
  • buitenzonwering
  • glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • rookkanaal
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3829

Google Maps

Kaart van Hooglanderveen

Bekijk de locatie en ontdek de makelaars in deze regio

Woon- en buurtcijfers in Hooglanderveen

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Hooglanderveen. In 2025 waren er 4.835 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 585.000.

Inwoners

4.835

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 585.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 40.600

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

83

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Hooglanderveen
Jaar Inwoners
2021 4.935
2022 4.910
2023 4.875
2024 4.870
2025 4.835

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Hooglanderveen
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 419.000
2022 EUR 463.000
2023 EUR 543.000
2024 EUR 546.000
2025 EUR 585.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 555 0-15: 1.030 15-25: 680 25-45: 1.130 45-65: 1.430

Opleidingsniveau

Hoger

1.590

Praktisch

580

Middelbaar

1.340

Herkomst inwoners (2025)

Europa

230

Nederland

3.910

Buiten Europa

695

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 340
Appartementen 251
Tussenwoningen 622
Vrijstaande woningen 267
Twee-onder-één-kap woningen 285

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 3
1900 tot 1925 20
1925 tot 1950 26
1950 tot 1970 271
1970 tot 1980 43
1980 tot 1990 153
1990 tot 2000 113
2000 tot 2010 681
2010 tot 2020 299
2020 en later 15

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

1.067

Label C

253

Label B

233

Label D

67

Label E

54

Label F

44

Label A+

35

Label G

30

Label A+++

11

Label A++

6

Label A++++

0

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Hooglanderveen
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.150 3.290
2021 1.300 3.430
2022 1.030 3.230
2023 880 3.040
2024 860 3.180

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 920 • Elektriciteit: 3.040

Huurwoning

Gas: 700 • Elektriciteit: 1.910

Koopwoning

Gas: 940 • Elektriciteit: 3.380

Appartement

Gas: 620 • Elektriciteit: 1.690

Tussenwoning

Gas: 770 • Elektriciteit: 2.650

Vrijstaande woning

Gas: 1.220 • Elektriciteit: 4.690

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.000 • Elektriciteit: 3.640

Bedrijvigheid in Hooglanderveen (2025)

Handel en HORECA 75
Nijverheid en energie 50
Zakelijke dienstverlening 195
Overheid, onderwijs en zorg 115
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 55
Financiele diensten en onroerendgoed 35
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 585

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Hooglanderveen
Periode Misdrijven
jan 2026 6
jul 2025 8
jun 2025 11
mei 2025 8
mrt 2025 12
mrt 2026 4
nov 2024 9
nov 2025 3
okt 2024 7
okt 2025 6
sep 2024 16
sep 2025 6

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Hooglanderveen.

Veelgestelde vragen over wonen in Hooglanderveen

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Hooglanderveen?

Hooglanderveen telt in 2025 ongeveer 4.835 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Hooglanderveen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Hooglanderveen is in 2025 circa € 585.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Hooglanderveen?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Hooglanderveen ligt rond € 40.600 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Hooglanderveen?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 83 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Hooglanderveen?

In Hooglanderveen komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 622 woningen.

Meer woningen in Hooglanderveen

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.