Direct naar de inhoud
Logo van VC Makelaars

Lucretia van Merkenlaan 37

3906WC Veenendaal • Utrecht

Verkocht

€ 435.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 10.550

2% overdrachtsbelasting (€ 8.700) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 445.550

Koopprijs /m²: € 4.350

Fotogalerij

Lucretia van Merkenlaan 37 Veenendaal

Open huis

Zondag 04-10 van 11:00 tot 15:00

Foto 43

Omschrijving

Open huis

Zondag 04-10 van 11:00 tot 15:00

Er zijn van die plekken waar alles klopt. Waar u ’s ochtends gewekt wordt door het gezang van vogels, de geur van bos om de hoek ligt, en tegelijkertijd het gemak van winkels, scholen en het NS-station op fietsafstand aanwezig is. Aan de rand van de geliefde Dichtersbuurt staat zo’n woning. Lucretia van Merkenlaan 37. Een charmante en verrassend ruime eengezinswoning die u het beste van twee werelden biedt. De lichte woonkamer met warme parketvloer vormt het hart van de woning, terwijl de sfeervolle tuinkamer, omgeven door glas, een unieke extra leefruimte toevoegt. Vier volwaardige slaapkamers, een moderne keuken en een veelzijdige tuin maken het plaatje compleet. En dan de ligging: letterlijk aan de voet van de Utrechtse Heuvelrug. Een groene oase die uitnodigt tot joggen in de ochtend, mountainbiken in de middag of een avondwandeling onder de sterren. Hier woont u niet alleen comfortabel, u leeft in een omgeving die inspireert, ontspant en energie geeft. Het mag duidelijk zijn, deze woning en haar omgeving hebben u veel te bieden. Wij nodigen u van harte uit voor een vrijblijvende bezichtiging! Indeling Via de entree kom je in de hal, waar je direct een verzorgde eerste indruk krijgt. De hal is voorzien van een garderobe, meterkast, opbergkast en een toiletruimte met fontein. Hier bevindt zich ook de trapopgang naar de eerste verdieping. De woonkamer is een heerlijke plek om te ontspannen. Dankzij de grote raampartijen is de ruimte royaal en licht. De houten parketvloer geeft een warme en stijlvolle uitstraling. Aansluitend bevindt zich de tuinkamer, volledig omgeven door glas. Hierdoor blijft het daglicht rijkelijk aanwezig in de woonkamer, terwijl de tuinkamer een sfeervolle extra leefruimte toevoegt. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de ruime keuken in een L-vormige opstelling. Deze is uitgerust met onder andere een combi-oven, een gasfornuis, een koelkast (Siemens) en een vaatwasser (Miele). Aansluitend is er voldoende ruimte voor uw eethoekopstelling. Lekker samen ontbijten of een feestelijke borrel met vrienden. Eerste verdieping De eerste verdieping van deze woning beschikt over drie slaapkamers. Twee daarvan bevinden zich aan de achterzijde en één aan de voorzijde. De master bedroom biedt voldoende ruimte voor een tweepersoonsbed en kasten. Op deze verdieping bevindt zich tevens de badkamer, uitgerust met een regendouche, een wastafelmeubel en een zwevend toilet. Erg prettig hier is het te openen raam, zodat u goed kunt ventileren. De overloop biedt toegang tot alle ruimtes en een trap naar de tweede verdieping. Tweede verdieping De tweede verdieping beschikt over een vierde, ruime slaapkamer. Deze slaapkamer heeft aan beide zijden knieschotten onder het schuine dak, wat zorgt voor extra opbergruimte. Daarnaast is er op de overloop de CV-opstelling geplaatst (CR Remeha) en zijn witgoedaansluitingen te vinden. Deze verdieping biedt door de praktische indeling veel mogelijkheden voor bijvoorbeeld een thuiswerkplek. Tuin De tuin is veelzijdig ingedeeld. Direct aan de woning bevindt zich de tuinkamer, die het hele jaar door een heerlijke plek biedt om te genieten. Verder is er een carport, ideaal voor het stallen van bijvoorbeeld fietsen of kliko’s, en een berging voor extra opslag. De tuin is bovendien bereikbaar via een achterom, wat zorgt voor extra gemak. Bijzonderheden • Het bouwjaar van deze woning is ca. 1992. • De woonoppervlakte bedraagt 99 m². • Het definitieve energielabel volgt snel; de verwachting is dat dit een label B zal zijn. • De woning is voorzien van dubbele beglazing, met uitzondering van de voordeur. • Verwarming en warmwater middels CV-ketel: CR Remeha Tzerra ACE 39C (CW5) 2018. • Deze woning beschikt over een viertal volwaardige slaapvertrekken. • Een zeer fijne woonkamer, praktische keuken en een heerlijke tuinkamer. • Met goede uitvalswegen, een wijkwinkelcentrum en een NS-treinstation op korte afstand is deze plek toch ideaal? Bent u verzot op mountainbiken, wandelen of hardlopen? De bossen in deze omgeving zijn uitgestrekt. En erg fijn om bij in de buurt te wonen. Locatie: CHECK! Nog een extra reden om te komen kijken. • Deze presentatie is met zorg samengesteld op basis van de beschikbare gegevens en informatie. Desondanks kunnen aan de inhoud van deze verkooptekst geen rechten worden ontleend. Afmetingen, oppervlakten en andere details zijn indicatief en kunnen afwijken van de werkelijkheid. VC Makelaars B.V. is niet aansprakelijk voor eventuele fouten of onvolkomenheden in deze informatie. Interesse? Wil je deze woning met eigen ogen zien? Plan dan snel een bezichtiging. Neem contact op met ons makelaarskantoor en ontdek wat deze heerlijke gezinswoning te bieden heeft!

Hypotheek berekenen

€ 435.000

Kosten koper (geschat): € 10.550

2% overdrachtsbelasting (€ 8.700) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 445.550

2,78%

Jaarlijks

%

€ 21.750

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 435.000 k.k.
Status
Verkocht
Open huis
Zondag 04-10 van 11:00 tot 15:00
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
woonhuis, tussenwoning

Indeling

Kamers
6 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
3 woonlagen

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
100 m²
Perceeloppervlakte
135 m²
Inhoud
242 m³
Gebouw gebonden buitenruimte
17 m²
Externe bergruimte
5 m²
Achtertuin oppervlakte
64 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1992
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met pannen
Isolatie
Dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
CR Remeha Tzerra ACE 39C (CW5) (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom)
Energielabel
B

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Zie akte

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in woonwijk
Tuin
Achtertuin en voortuin
Tuin ligging
gelegen op het zuidoosten bereikbaar via achterom
Berging
Vrijstaande houten berging
Parkeren
Openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
26-09-2025
Verkoopdatum
21-02-2026

Badkamer voorzieningen

Douche, toilet, en wastafelmeubel

Extra kenmerken

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • en natuurlijke ventilatie

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3906

Google Maps

Veenendaal op de kaart

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Veenendaal

Woon- en buurtcijfers in Veenendaal

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Veenendaal. In 2026 waren er 70.799 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 394.000.

Inwoners

70.799

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 394.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 32.400

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

2.223

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Veenendaal
Jaar Inwoners
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Veenendaal
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Opleidingsniveau

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Herkomst inwoners (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Veenendaal
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 860 • Elektriciteit: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Elektriciteit: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Elektriciteit: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Elektriciteit: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Elektriciteit: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Elektriciteit: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Elektriciteit: 3.160

Bedrijvigheid in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 9.020

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Veenendaal
Periode Misdrijven
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Veenendaal.

Veelgestelde vragen over wonen in Veenendaal

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer woningen in Veenendaal

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.