Direct naar de inhoud
Logo van Ditters - Veenendaal

Prins Willem-Alexanderpark 507

3905CR Veenendaal • Utrecht

Verkocht

€ 309.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 8.030

2% overdrachtsbelasting (€ 6.180) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 317.030

Koopprijs /m²: € 3.121

Fotogalerij

Omschrijving

Ben jij die starter die op zoek is naar z’n eerste woning? Of wil je juist kleiner en/of gelijkvloers wonen? Staan 3 slaapkamers, een zonnig balkon en het centrum van Veenendaal op fietsafstand hoog op het wensenlijstje? Geen zin om eerst nog te moeten investeren in dure verbouwing zoals de keuken, badkamer en het toilet? Stop dan met zoeken, want dan is Prins Willem-Alexanderpark 507 wellicht jouw appartement! Prins Willem-Alexanderpark 507 is gelegen op de 4e woonlaag een in 1969 gebouwd appartementencomplex. Het betreft een 4-kamerappartement met eigen berging, fietsenstalling en ruim voldoende parkeergelegenheid. Het appartement is zeer goed afgewerkt en zeer populair door zijn formaat en centrale ligging. Zo ben je binnen enkele minuten fietsen in Veenendaal Centrum, bevindt zich om de hoek de Zandstraat met allemaal horeca, winkeltjes, sportvoorzieningen en plaatselijk ambacht en ben je via de Rondweg West binnen enkele minuten op de A12 richting Utrecht of Arnhem. Voor alle dagelijkse boodschappen bevindt zich op loopafstand een JUMBO supermarkt en zijn met Healthclub, La Vita en het Zwembad ook verschillende sportfaciliteiten in de buurt! Vooruitlopend op de bezichtiging geven we je hieronder vast een eerste indruk! Begane grond: Via de beveiligde hoofdentree, intercominstallatie, brievenbussen en 2 liftinstallaties kom je bij het appartement gelegen op de 4de woonlaag. 4e woonlaag: Een ruime entree met garderoberuimte en vernieuwde meterkast brengt je via een toegangsdeur naar de leefruimte. Wat gelijk opvalt is de speelse indeling van het appartement. Twee slaapkamers aan de achterzijde, een kleinere slaap-/werkkamer aan de voorkant (galerij), een ruime woon-/eetkamer als centraal punt (door de huidige eigenaren in gebruik als extra werkplek) en een open keuken aan de voorzijde. De badkamer ligt centraal tussen de drie slaapkamers. Eenmaal in de woon-/eetkamer vallen gelijk aan aantal dingen op: het is speels ingedeeld, grote raampartijen met veel daglichttoetreding (HR++), een breed en zonnig balkon, een ruime en verzorgde open keuken (2020) met witte fronten, betonlook aanrechtblad en het benodigde inbouwapparatuur en uiteraard het formaat van de woon-/eetkamer. De grootste slaapkamer is gelegen aan de achterzijde van het appartement en is ruim 12 m² groot. Daarnaast kun je via een toegangsdeur naar het balkon en beschik je over veel daglicht door de grote raampartijen. De tweede slaapkamer aan de achterzijde is ruim 6,5 m² groot en beschikt ook over veel daglicht door een groot raam. Deze kamer wordt op dit moment gebruikt als kledingkamer, maar kan ook worden gebruikt als baby-/kinderkamer. De kleinere slaapkamer, welke is gelegen aan de voorzijde, is circa 6,8 m² groot en wordt op dit moment gebruikt als logeerkamer. De 'eetkamer' wordt op dit moment gebruikt als kantoor/werkkamer. De badkamer (2020) is centraal gelegen tussen de drie slaapkamers, is voorzien van lichte vloer- en wandtegels en uitgevoerd met een wastafelmeubel met enkele wastafel en inloopdouche. Het toilet is separaat en qua uitstraling een match met de badkamer. De aansluitingen voor de wasmachine en droger bevinden zich in de wasruimte. Hier bevindt zich tevens de boiler. Balkon Het balkon is gelegen op het zuidwesten en biedt je fantastisch en vrij uitzicht over de gemeenschappelijk tuin en Veenendaal West met o.a. de sportvelden van voetbalverenigingen DOVO en GVVV. Door de (eind)middag- en avondzon is dit een heerlijk plek om na een drukke dag werken te genieten van een hapje en/of drankje! Berging / Parterre: In de onderbouw is een handige berging gelegen, maar ook de gemeenschappelijke fietsenstalling. Bijzonderheden: Verwarming: Blokverwarming Warmwater: Elektrische boiler (huur) Bouwjaar: 1969 Balkonligging: Zuidwest Aanvaarding: In overleg Extra’s: - Energielabel B; - Ruim en instapklaar appartement gelegen op de 4e woonlaag; - 3 slaapkamers; - Riante woon-/eetkamer; - Ruim en zonnig balkon op het zuidwesten; - Parkeren op de openbare parkeerplaatsen; - Woning beschikt over eigen inpandige bering; - Actieve Vereniging van Eigenaren; - Maandelijkse bijdrage V.v.E. bedraagt € 240,- exclusief voorschot stookkosten á € 75,- per maand. Koopovereenkomst: Bij de verkoop zal er een standaard NVM koopovereenkomst worden gehanteerd. Bij woningen welke ouder zijn dan 20 jaar, worden de volgende clausules opgenomen in de koopovereenkomst: - Asbestclausule; - Ouderdomsclausule. Koopt u de woning zonder voorbehoud van financiering? Dan zullen wij een termijn hanteren van 14 dagen na het opstellen van de koopovereenkomst voor het storten van de bankgarantie/waarborgsom. Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief.

Hypotheek berekenen

€ 309.000

Kosten koper (geschat): € 8.030

2% overdrachtsbelasting (€ 6.180) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 317.030

2,78%

Jaarlijks

%

€ 15.450

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 309.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
appartement, galerijflat (appartement)

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
12 woonlagen
Gelegen op
4e woonlaag

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
99 m²
Inhoud
311 m³
Externe bergruimte
8 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1969
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolatie
Dubbel glas, HR-glas en vloerisolatie
Verwarming
Blokverwarming
Warm water
Elektrische boiler (huur)
Energielabel
B

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom
VvE ingeschreven KvK
Nee
VvE jaarlijkse vergadering
Nee
VvE reservefonds aanwezig
Nee
VvE onderhoudsplan
Nee
VvE opstalverzekering
Nee

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
In woonwijk en vrij uitzicht
Berging
Inpandig
Parkeren
Openbaar parkeren

Planning

Aangeboden sinds
20-05-2025
Verkoopdatum
16-06-2025

Extra kenmerken

  • Buitenzonwering
  • lift
  • mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 3905

Google Maps

Veenendaal op de kaart

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Veenendaal

Woon- en buurtcijfers in Veenendaal

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Veenendaal. In 2026 waren er 70.799 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 394.000.

Inwoners

70.799

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 394.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 32.400

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

2.223

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Veenendaal
Jaar Inwoners
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Veenendaal
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Opleidingsniveau

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Herkomst inwoners (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Veenendaal
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 860 • Elektriciteit: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Elektriciteit: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Elektriciteit: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Elektriciteit: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Elektriciteit: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Elektriciteit: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Elektriciteit: 3.160

Bedrijvigheid in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 9.020

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Veenendaal
Periode Misdrijven
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Veenendaal.

Veelgestelde vragen over wonen in Veenendaal

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer woningen in Veenendaal

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.