Jump to content
Logo of Makelaar Sander

Gravin van Sulzbachstraat 17

4854EV Bavel • Noord-Brabant

Available

€ 725.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 16.350

2% transfer tax (€ 14.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 741.350

Purchase price /m²: € 4.448

Photo Gallery

Description

Energiezuinige (A+), geschakelde, levensloopbestendige eengezinswoning met inpandige berging/bijkeuken. In de woonwijk Nieuw Wolfslaar vind je deze woning met een goede lichtinval door de grote ramen. De woning is zeer zorgvuldig bewoond door de huidige eigenaar. Op de begane grond een slaapkamer en badkamer grenzend aan de tuin wat maakt dat de woning levensloopbestendig bewoond kan worden. Op de verdieping 3 slaapkamers en een complete badkamer wat het mogelijk maakt om de woning met een gezin te bewonen. Aan de achterzijde van de woning een knusse achtertuin gelegen op het noorden met aan de woning een grote overkapping, aan de voorzijde van de woning een terras op het zuiden. Boven de woonkamer een dakterras waar vrijwel de hele dag zon is. Aan de voorzijde parkeerplaatsen op eigen perceel voor meerdere auto's. De woning heeft betonnen vloeren en hardhouten kozijnen. Label A+ is te danken aan de volledig isolatie vanuit de bouw met onder andere HR++ beglazing, de zonnepanelen en de verwarming en koeling door middel van de warmtepomp. De warmtepomp is vervangen in 2023. In de gehele woning toepassing van vloerverwarming. In de garage/bijkeuken tref je de warmtepomp, mechanische ventilatie unit en aansluiting voor de wasapparatuur. Nieuw Wolfslaar is een relatief jonge wijk van Bavel, Gemeente Breda. Voor winkels kun je naar De Burcht in Breda of de kern van Bavel. Bavel is een gezellig dorp met een sterke kern. In de kern een grote diversiteit aan winkels en het Talentcentrum (2 basisscholen en Kober Kinderopvang). Bavel is een dorp met een actief verenigingsleven met activiteiten voor jong en oud. Op de fiets ben je in 20 minuten in het centrum van Breda. Uitvalswegen zijn op 5 autominuten gelegen. Indeling: Begane grond: entree/hal met ruimte voor de garderobe, meterkast, toegang tot de inpandige berging, trapopgang naar de verdieping; betegelde toiletruimte met wandcloset en fonteintje; lichte L-vormige woonkamer met groot raam aan de voorzijde, uitkijkend over de brede straat, aan de achterzijde een schuifpui naar de tuin en een enkele deur naar de tuin; open doorgang naar de keuken, in de keuken een trapkast/voorraadkast, hoekopgestelde inrichting met veel kasten en lades en inbouwapparatuur te weten een koelkast (merk onbekend), Siemens vaatwasmachine, Siemens inductiekookplaat, Indesit afzuigkap, Whirlpool magnetron, AEG oven en Howat (100 graden) kraan; ruime slaapkamer met schuifpui naar de tuin, badkamer met wandcloset, douchehoek voorzien van een wand en thermostaatkraan met handdouche en regendouche, badkamermeubel met waskom, lades en kastjes. Eerste verdieping: overloop; slaapkamer achterzijde met deur naar het dakterras; volledig betegelde badkamer met douche voorzien van wand en thermostaatkraan, ligbad met thermostaatkraan, wandcloset en wastafel; slaapkamer aan de voorzijde; slaapkamer aan de voorzijde met toegang tot het dakterras en plaats van de omvormer van de zonnepanelen. In de badkamer is in het raam dauerlufting toegepast. Tuin: voortuin ingericht met sierbestrating, beukenhaag en border, mogelijkheid om hier heerlijk te zitten genieten van de zon, voldoende parkeerruimte voor de berging. Op de voorgevel een kraan en stopcontact. Achtertuin gelegen op het noorden ingericht met sierbestrating en borders, buitenkraan, stopcontact en een grote overkapping direct aan de achtergevel. Inpandige berging: vanuit de hal en vanaf de oprit is de inpandige berging bereikbaar. In de berging een kast waarin de warmtepomp is geplaatst. Het achterste deel van de berging is ingericht als bijkeuken met plaats van de MV unit en aansluitingen voor de wasapparauur. De bijkeuken is af te sluiten met een deur. Bijzonderheden: -vrij uitzicht aan de voorzijde van de woning door de brede opzet van de straat; -het raam aan de voorzijde van de woonkamer is voorzien van elektrische zonwering; -plafonds glad stucwerk; -pvc vloeren; -trap bekleed met linoleum; -meterkast: 3 fase groep, groep zonnepanelen, 2 fase groep, 8 groepen, 3 aardlekschakelaars; -glasvezel aansluiting; -energiezuinig; -levensloopbestendig; -4 slaapkamers en 2 badkamers; -rustige straat met alleen bestemmingsverkeer; -voldoende parkeerruimte op eigen perceel; -rolluiken bij de slaapkamers boven; -18 zonnepanelen (2018); -schilderwerk binnen 2025; -keukenblad en achterwand keuken vervangen in 2025; -spoelbak en kraan in de keuken vervangen in 2025; -afzuigkap vervangen in 2025; -de wanden van de douche op de begane grond zijn extra verstevigd zodat er op termijn handgrepen op gezet kunnen worden. Kortom een woning voor meerdere doelgroepen. Laat een bezichtiging je overtuigen van de ruime gebruiksoppervlakte wonen, ligging en mogelijkheden!

Mortgage berekenen

€ 725.000

Cost of copper (estimated): € 16.350

2% transfer tax (€ 14.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 741.350

3,04%

Yearly

%

€ 36.250

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 725.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Eengezinswoning, geschakelde woning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
2 badkamers en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
163 m²
Land area
253 m²
Content
576 m³
Building bound outdoor space
57 m²
Backyard area
72 m²

Construction and Energy

Year of construction
2006
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Insulation
Volledig geïsoleerd
Energy label
A+

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
Gelegen op het noorden
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Available since
20-04-2026

Bathroom facilities

2 douches, 2 toiletten, wastafelmeubel, ligbad, en wastafel

Additional features

  • Balansventilatie
  • buitenzonwering
  • glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • rolluiken
  • schuifpui
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 4854

Google Maps

View Bavel on the map

Discover where agents are active in Bavel

Residential and neighborhood statistics in Bavel

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Bavel. In 2025 were there 8.375 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 602.000.

Residents

8.375

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 602.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 43.300

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

213

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Bavel
Year Residents
2021 8.335
2022 8.375
2023 8.485
2024 8.430
2025 8.375

Annual WOZ value

WOZ value per year in Bavel
Year Average WOZ
2021 EUR 464.000
2022 EUR 489.000
2023 EUR 553.000
2024 EUR 566.000
2025 EUR 602.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 1.925 0-15: 1.320 15-25: 1.075 25-45: 1.395 45-65: 2.665

Education level

Hoger

2.810

Praktisch

1.250

Middelbaar

2.170

Origin of residents (2025)

Europa

560

Nederland

7.195

Buiten Europa

625

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 535
Appartementen 475
Tussenwoningen 1.083
Vrijstaande woningen 962
Twee-onder-één-kap woningen 506

Construction period of buildings

Voor 1700 1
1700 tot 1900 42
1900 tot 1925 58
1925 tot 1950 104
1950 tot 1970 392
1970 tot 1980 565
1980 tot 1990 767
1990 tot 2000 252
2000 tot 2010 775
2010 tot 2020 213
2020 en later 109

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

1.048

Label C

990

Label B

549

Label D

296

Label G

132

Label F

121

Label A++

107

Label A+++

105

Label E

86

Label A+

39

Label A++++

5

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Bavel
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.340 3.790
2021 1.460 3.850
2022 1.130 3.530
2023 950 3.320
2024 930 3.390

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.840

Huurwoning

Gas: 670 • Electricity: 2.330

Koopwoning

Gas: 1.040 • Electricity: 3.640

Appartement

Gas: 560 • Electricity: 2.040

Tussenwoning

Gas: 610 • Electricity: 3.070

Vrijstaande woning

Gas: 1.410 • Electricity: 4.350

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.170 • Electricity: 3.350

Business activity in Bavel (2025)

Handel en HORECA 135
Nijverheid en energie 125
Zakelijke dienstverlening 410
Overheid, onderwijs en zorg 235
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 70
Financiele diensten en onroerendgoed 90
Cultuur, recreatie en overige diensten 95

Total number of company establishments: 1.190

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Bavel
Period Crimes
jan 2026 13
jul 2025 21
jun 2025 19
mei 2025 31
mrt 2025 13
mrt 2026 13
nov 2024 14
nov 2025 13
okt 2024 10
okt 2025 15
sep 2024 19
sep 2025 26

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Bavel.

Frequently asked questions about living in Bavel

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Bavel?

Bavel telt in 2025 ongeveer 8.375 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Bavel?

De gemiddelde WOZ-waarde in Bavel is in 2025 circa € 602.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Bavel?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Bavel ligt rond € 43.300 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Bavel?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 213 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Bavel?

In Bavel komt vooral "Tussenwoningen" veel voor, met ongeveer 1.083 woningen.

Meer houses in Bavel

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.