Jump to content
Logo of Bruining en De Reus Makelaars

J.P. Santeeweg 27

9312PC Nietap • Drenthe

Available

€ 470.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 11.250

2% transfer tax (€ 9.400) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 481.250

Purchase price /m²: € 3.176

Photo Gallery

Description

Aan de J.P. Santeeweg 27 staat deze sfeervolle, karakteristieke woning uit 1913 op een fraaie kavel van 665 m². Het huis ademt de charme van vroeger en beschikt over authentieke details zoals hoge plafonds, prachtige raampartijen en de kenmerkende jaren-30-stijl. De keuken is in een later stadium vernieuwd en sluit qua uitstraling mooi aan bij het geheel, waardoor een warme en vertrouwde sfeer is behouden. Daarnaast beschikt de woning over een garage die via de oprit aan de Natuurschoonweg gemakkelijk bereikbaar is. De royale achtertuin heeft een uitnodigende, groene uitstraling dankzij de verschillende terrassen, weelderige borders en de sfeervolle vijverpartij. Het geheel vormt een heerlijke plek om in alle rust van de buitenruimte te genieten o.a. vanuit de gezellige veranda. Daarnaast bieden het charmante zonnehuisje, de houten tuinberging en de stenen schuur volop flexibiliteit voor uiteenlopende gebruiksmogelijkheden. De woning ligt op loopafstand van het gezellige centrum van Leek en Landgoed Nienoord, waar het zwemkasteel, het museum en het familiepark voor volop recreatiemogelijkheden zorgen. Bovendien wandel je vanuit de woning zo het sfeervolle Nietapsterbos in — een rustig, groen natuurgebied met afwisselend bos, lanen en open landschap. De snelweg A7 is goed bereikbaar, waardoor zowel Groningen als Drachten in circa 20 minuten te bereiken zijn. Daarnaast ligt de bushalte op korte loopafstand; hier vertrekt ongeveer iedere 15 minuten een rechtstreekse bus naar Groningen Centraal Station. De woning beschikt over energielabel G. Dit label geeft aan dat er op het gebied van isolatie en energiegebruik nog verbetering mogelijk is. Voor kopers biedt dit de kans om gericht te investeren in verduurzaming, waarmee zowel het wooncomfort als de energiezuinigheid aanzienlijk kan worden verhoogd. Indeling Begane grond: Entree in de hal/gang, met aan weerszijden toegang tot twee stijlvolle woonkamers (ca. 31 en 19 m²) aan de voorzijde. De hoge plafonds, grote raampartijen en de gaskachels passen perfect bij de stijl van het huis. Originele elementen — waaronder voormalige bedsteeruimten — zijn nog aanwezig en geven de ruimtes een rustige, authentieke sfeer. De doorlopende gang biedt toegang tot de kelder en leidt naar het achterhuis. Hier bevindt zich de keuken (ca. 13,5 m²), uitgevoerd in een modernere stijl en voorzien van inbouwapparatuur waaronder een inductiekookplaat en een in het plafond geïntegreerde afzuigkap. Aangrenzend ligt de opkamer (ca. 7,5 m²), ideaal als speel-, werk-, hobby- of slaapkamer. Verder bevinden zich in het achterhuis het toilet, de cv-ketel, een royale badkamer met wastafelmeubel, inloopdouche en een witgoedopstelling. Ook vormt dit deel van het huis een fijne overgang naar de tuin. Eerste verdieping: Op de verdieping bevindt zich momenteel een royale multifunctionele ruimte, bijvoorbeeld te gebruiken als werk- of hobbykamer, en voorzien van een sfeervolle bedstee. Aan de westzijde ligt een fijne slaapkamer met inbouwkast, toegang tot het balkon en opnieuw authentieke details. De grote open ruimte biedt volop mogelijkheden voor een indeling naar wens, waaronder het creëren van meerdere (slaap)kamers. Perceel en bijgebouwen De achtertuin ligt volledig op het zuiden, biedt veel privacy en vormt een heerlijke plek voor wie graag buiten leeft. Op het perceel staan meerdere bijgebouwen, waaronder een zonnehuisje en twee bergingen — ideaal voor hobby, opslag of extra werkruimte. Kenmerken • Bouwjaar 1913; • Veel authentieke jaren-30-elementen; • Woonoppervlak 148 m²; • Perceel 655 m²; • Woning voorzien van wateronthardingsinstallatie; • Warm water en verwarming (deels) via ATAG cv-ketel (2018); • Verwarming woonkamers middels gaskachels; • Mogelijkheid tot creëren van extra (slaap)kamers; • Diepe, zonnige tuin op het zuiden; • Garage (27 m²) via oprit aan de Natuurschoonweg bereikbaar; • Veranda en meerdere bergingen aanwezig; • 15 stuks zonnepanelen; • Energielabel G. Verduurzamingsrapport beschikbaar! Voor deze woning is een uitgebreid verduurzamingsrapport opgesteld, waarin de huidige situatie én de mogelijkheden tot verbetering helder in kaart zijn gebracht. Zo krijgt u direct inzicht in maatregelen, kosten, besparingen en de mogelijke sprong in energielabel. Er zijn verschillende maatregelpakketten uitgewerkt, waaronder: Installaties: ca. € 4.121,- (label C) Isoleren: ca. € 19.602,- (label E) Alles (totaalpakket): ca. € 27.977,- (label A) Genoemde bedragen zijn indicatieve kengetallen op basis van landelijke gemiddelden en kunnen in de praktijk afwijken. Het volledige rapport is opvraagbaar via ons kantoor. Subsidie Nij Begun Voor deze woning zijn subsidiemogelijkheden via het programma Nij Begun. Deze regeling richt zich op het verbeteren en verduurzamen van woningen in de regio, wat het extra interessant maakt om te investeren in bijvoorbeeld isolatie en wooncomfort. Wilt u komen kijken? We laten u het huis graag zien. Neem contact op met ons kantoor om een afspraak te maken — we maken graag tijd voor u vrij.

Mortgage berekenen

€ 470.000

Cost of copper (estimated): € 11.250

2% transfer tax (€ 9.400) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 481.250

2,78%

Yearly

%

€ 23.500

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 470.000 k.k.
Status
Available
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
Herenhuis, vrijstaande woning

Index

Rooms
4 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen

Areas and volumes

Living area
148 m²
Land area
665 m²
Content
682 m³
Other enclosed space
27 m²
Building bound outdoor space
13 m²
External storage space
22 m²
Backyard area
420 m²

Construction and Energy

Year of construction
1913
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Insulation
Dubbel glas
Heating
Cv-ketel en gaskachels
Warm water
Cv-ketel
Boiler
ATAG (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom)
Energy label
G

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
In woonwijk
Garden
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Garden location
Gelegen op het zuiden bereikbaar via achterom
Salvage
Vrijstaande stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capacity
2 car(s)

Planning

Available since
05-12-2025

Bathroom facilities

Inloopdouche en wastafelmeubel

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Dakraam
  • natuurlijke ventilatie
  • rookkanaal
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 9312

Google Maps

Map of Nietap

Explore Nietap and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Nietap

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Nietap. In 2025 were there 1.050 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 454.789.

Residents

1.050

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 454.789

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 34.401

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

15

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Nietap
Year Residents
2021 1.064
2022 1.040
2023 1.053
2024 1.032
2025 1.050

Annual WOZ value

WOZ value per year in Nietap
Year Average WOZ
2021 EUR 318.189
2022 EUR 351.563
2023 EUR 399.621
2024 EUR 426.653
2025 EUR 454.789

Composition of residents

Age build-up

65+: 335 0-15: 131 15-25: 90 25-45: 192 45-65: 297

Education level

Hoger

234

Praktisch

149

Middelbaar

322

Origin of residents (2025)

Europa

37

Nederland

990

Buiten Europa

33

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 63
Appartementen 41
Tussenwoningen 88
Vrijstaande woningen 245
Twee-onder-één-kap woningen 96

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 22
1900 tot 1925 46
1925 tot 1950 74
1950 tot 1970 119
1970 tot 1980 75
1980 tot 1990 81
1990 tot 2000 23
2000 tot 2010 15
2010 tot 2020 17
2020 en later 49

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label C

114

Label A

94

Label G

79

Label B

76

Label D

55

Label F

44

Label E

20

Label A++

7

Label A+++

1

Label A++++

1

Label A+

0

Label A+++++

0

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Nietap
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.689 2.957
2021 1.886 2.964
2022 1.468 2.712
2023 1.214 2.623
2024 1.179 2.700

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.014 • Electricity: 1.692

Huurwoning

Gas: 993 • Electricity: 1.921

Koopwoning

Gas: 1.247 • Electricity: 2.751

Appartement

Gas: 620 • Electricity: 1.550

Tussenwoning

Gas: 804 • Electricity: 1.575

Vrijstaande woning

Gas: 1.424 • Electricity: 3.154

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 863 • Electricity: 1.851

Business activity in Nietap (2025)

Handel en HORECA 23
Nijverheid en energie 20
Zakelijke dienstverlening 21
Overheid, onderwijs en zorg 13
Landbouw, bosbouw en visserij 5
Vervoer, informatie en communicatie 8
Financiele diensten en onroerendgoed 13
Cultuur, recreatie en overige diensten 8

Total number of company establishments: 112

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Nietap
Period Crimes
jan 2025 0
jan 2026 1
jul 2025 0
jun 2025 2
mei 2025 4
mrt 2025 1
nov 2024 1
nov 2025 0
okt 2024 1
okt 2025 0
sep 2024 0
sep 2025 0

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Nietap.

Frequently asked questions about living in Nietap

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Nietap?

Nietap telt in 2025 ongeveer 1.050 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Nietap?

De gemiddelde WOZ-waarde in Nietap is in 2025 circa € 454.789.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Nietap?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Nietap ligt rond € 34.401 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Nietap?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 15 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Nietap?

In Nietap komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 245 woningen.

Meer houses in Nietap

View more homes in this location.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.