Jump to content
Logo of VC Makelaars

P.H. van Rijnstraat 1

3904HG Veenendaal • Utrecht

Sold

€ 425.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 10.350

2% transfer tax (€ 8.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 435.350

Purchase price /m²: € 5.985

Photo Gallery

Description

Welkom aan de P.H. van Rijnstraat 1! Deze sfeervolle twee-onder-een-kapwoning met moderne luxe en karakter is gelegen in het geliefde Veenendaal-Zuid. Deze woning combineert het charmante karakter van de jaren '30 met hedendaags comfort. Met een sfeervolle erker, verzorgde keuken en een moderne badkamer is de basis gelegd voor een fijn thuis. Aan de voorzijde beschikt u over parkeren op eigen terrein: comfortabel, veilig en altijd een plek voor de deur. De achtertuin is gunstig op het oosten gelegen en geniet daardoor van een fijne ochtend- en middagzon. Aan de woning vast bevindt zich bovendien een praktische bijkeuken, geschikt voor diverse doeleinden. Denk aan een kantoor aan huis, een chill-room voor de kinderen of juist een fijne ruimte voor het uitoefenen van uw hobby. Er is immers ook nog een separate berging voor uw fietsen en tuingereedschap. Dan even over de omgeving; op loopafstand komen we o.a. bij de bossen, een NS-treinstation en het Dr. Slotemaker de Bruïneplein met haar voorzieningen en weekmarkt. Ook landelijk bezien zijn de uitvalswegen zeer goed te noemen, denk hierbij aan de A12 en A15. Plan snel een bezichtiging en ontdek deze prachtige woning! Onze makelaar geeft u graag een rondleiding. Indeling Via de entree/hal betreedt u deze karaktervolle woning. De hal is voorzien van een garderobe, trapopgang naar de eerste verdieping en toegang tot de woonkamer. De sfeervolle doorzonwoonkamer valt direct op door het fraaie balkenplafond, de strakke wandafwerking en de mooie, brede houtlook vloer die doorloopt over de gehele ruimte. Aan de achterzijde van de woning bevindt zich de verzorgde, afgesloten keuken. Deze is praktisch ingericht met een strakke, rechte opstelling en onder- en bovenkasten in een lichte kleurstelling. De keuken is compleet uitgevoerd met een vrijstaand Boretti-fornuis met oven en vier gaspitten, een afzuigkap, vaatwasser en een koelkast met vriesvak. Via de buitendeur heeft u direct toegang tot de tuin. Daarnaast biedt de keuken toegang tot de badkamer. De moderne badkamer is strak afgewerkt in neutrale tinten en voorzien van inbouwspots. U beschikt hier over een ruime inloopdouche met regendouche en zwarte armaturen en een houten wastafelmeubel. Aangrenzend bevindt zich het separate toilet met wandcloset. Hier zijn tevens de wasmachineaansluiting en de cv-ketel (NEFIT Proline HRC30/CW5 2011) netjes weggewerkt in een vaste kast. Direct aan de woning is een multifunctionele bijkeuken gesitueerd, geschikt voor uiteenlopende doeleinden zoals een kantoor aan huis, een hobbyruimte of een chill-room voor de kinderen. Eerste verdieping Op de eerste verdieping bevindt zich een ruime overloop met toegang tot twee slaapkamers. Beide slaapkamers zijn voorzien van een dakkapel, wat zorgt voor extra ruimte en veel daglicht. De ouderslaapkamer is daarnaast uitgerust met inbouwspots. Tweede verdieping De zolder is bereikbaar via een vaste trap en biedt ruimte aan een derde (slaap)kamer. Deze verdieping is voorzien van een dakkapel, wat zorgt voor extra licht en ruimte. De zolder is in het verleden in gebruik geweest als slaapkamer en kan uitstekend als zodanig functioneren, Hoewel de ruimte praktisch bruikbaar is als slaapkamer, bedraagt de oppervlakte boven de 200 cm-lijn minder dan 4 m² (3,79 m²). Derhalve wordt deze bouwlaag aangemerkt en berekend als overige inpandige ruimte en niet meegerekend in het totale woonoppervlak. Tuin Dankzij de diepte van het perceel is de tuin een oase van rust en ruimte. Aan de achterzijde van de tuin bevindt zich een fijne veranda, ideaal voor gezellige avonden met familie en vrienden. Daarnaast is er een separate berging aanwezig voor fietsen en tuingereedschap. Bijzonderheden • Bouwjaar: ca. 1935. • De woonoppervlakte bedraagt ca. 71 m² en de perceeloppervlakte: 155 m². • Definitief energielabel C. • De woning beschikt officieel over twee slaapkamers; de zolderruimte is officieel geen slaapkamer, maar kan in de praktijk uitstekend als derde (slaap)kamer worden gebruikt. • Verwarming en warm water via een cv-ketel (NEFIT Proline HRC30/CW5 2011). • Vloerverwarming aanwezig in de keuken. • Eigen oprit met parkeergelegenheid. • Diepe tuin met veranda en ruime multifunctionele schuur. • Gelet op het bouwjaar van de woning zal in de koopovereenkomst aanvullend een ouderdoms- , materialen- en asbestclausule worden opgenomen. • Deze presentatie is met zorg samengesteld op basis van de beschikbare gegevens en informatie. Desondanks kunnen aan de inhoud van deze verkooptekst geen rechten worden ontleend. Afmetingen, oppervlakten en andere details zijn indicatief en kunnen afwijken van de werkelijkheid. VC Makelaars B.V. is niet aansprakelijk voor eventuele fouten of onvolkomenheden in deze informatie. Ben je nieuwsgierig geworden naar deze twee-onder-een kapwoning? Neem vandaag nog contact met ons op om een bezichtiging in te plannen. Laat je verrassen door het comfort, de afwerking en de geweldige locatie van deze woning! Lees de volledige omschrijving

Mortgage berekenen

€ 425.000

Cost of copper (estimated): € 10.350

2% transfer tax (€ 8.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 435.350

2,78%

Yearly

%

€ 21.250

Direct available

€

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (met NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45).

Alle features

Basis

Asking price
€ 425.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
71 m²
Land area
155 m²
Content
271 m³
Other enclosed space
8 m²
External storage space
4 m²
Backyard area
21 m²

Construction and Energy

Year of construction
1935
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Insulation
Dakisolatie, grotendeels dubbelglas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
Warm water
Cv-ketel
Boiler
NEFIT PROline HRC30/CW5 (gas gestookt combiketel uit 2011, eigendom)
Energy label
C

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg en in woonwijk
Garden
Achtertuin, voortuin en zijtuin
Garden location
gelegen op het oosten
Salvage
Vrijstaande houten berging
Parking
Op eigen terrein en openbaar parkeren

Planning

Available since
22-12-2025
Sale date
01-03-2026

Bathroom facilities

Douche, toilet, en wastafelmeubel

Additional features

  • Dakraam
  • glasvezelkabel
  • mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 3904

Google Maps

Veenendaal on the map

Geographic orientation and real estate agent density in Veenendaal

Residential and neighborhood statistics in Veenendaal

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Veenendaal. In 2026 were there 70.799 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 394.000.

Residents

70.799

Last year: 2026

Average WOZ

EUR 394.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 32.400

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

2.223

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Veenendaal
Year Residents
2022 67.671
2023 68.525
2024 69.440
2025 70.352
2026 70.799

Annual WOZ value

WOZ value per year in Veenendaal
Year Average WOZ
2021 EUR 275.000
2022 EUR 303.000
2023 EUR 374.000
2024 EUR 388.000
2025 EUR 394.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 13.483 0-15: 12.536 15-25: 8.594 25-45: 18.529 45-65: 17.210

Education level

Hoger

28

Praktisch

27

Middelbaar

44

Origin of residents (2025)

Europa

3.700

Nederland

54.861

Buiten Europa

11.791

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 4.088
Appartementen 13.201
Tussenwoningen 9.773
Vrijstaande woningen 1.857
Twee-onder-één-kap woningen 2.974

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 32
1900 tot 1925 722
1925 tot 1950 2.244
1950 tot 1970 2.388
1970 tot 1980 3.514
1980 tot 1990 3.818
1990 tot 2000 3.867
2000 tot 2010 1.266
2010 tot 2020 2.012
2020 en later 1.450

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

8.354

Label C

8.320

Label B

5.401

Label D

2.259

Label E

1.833

Label G

1.497

Label F

1.367

Label A+

999

Label A+++

962

Label A++

716

Label A++++

77

Label A+++++

15

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Veenendaal
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.000 2.810
2021 1.130 2.860
2022 880 2.670
2023 740 2.510
2024 720 2.560

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 860 • Electricity: 2.770

Huurwoning

Gas: 620 • Electricity: 2.010

Koopwoning

Gas: 830 • Electricity: 2.840

Appartement

Gas: 570 • Electricity: 1.970

Tussenwoning

Gas: 740 • Electricity: 2.550

Vrijstaande woning

Gas: 1.320 • Electricity: 4.310

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 980 • Electricity: 3.160

Business activity in Veenendaal (2025)

Handel en HORECA 1.640
Nijverheid en energie 1.185
Zakelijke dienstverlening 2.350
Overheid, onderwijs en zorg 1.705
Landbouw, bosbouw en visserij 35
Vervoer, informatie en communicatie 740
Financiele diensten en onroerendgoed 510
Cultuur, recreatie en overige diensten 850

Total number of company establishments: 9.020

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Veenendaal
Period Crimes
jan 2026 211
jul 2025 197
jun 2025 175
mei 2025 206
mrt 2025 214
mrt 2026 211
nov 2024 191
nov 2025 173
okt 2024 191
okt 2025 192
sep 2024 175
sep 2025 182

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Veenendaal.

Frequently asked questions about living in Veenendaal

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Veenendaal?

Veenendaal telt in 2026 ongeveer 70.799 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is in 2025 circa € 394.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Veenendaal ligt rond € 32.400 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Veenendaal?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 2.223 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Veenendaal?

In Veenendaal komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 13.201 woningen.

Meer houses in Veenendaal

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.