Jump to content
Logo of Brantjes Makelaars Beverwijk

Wijkerstraatweg 243

1951EG Velsen-Noord • Noord-Holland

€ 775.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 17.350

2% transfer tax (€ 15.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 792.350

Purchase price /m²: € 5.535

Photo Gallery

Description

Unieke kans in Velsen-Noord! Vrijstaand wonen op een perceel van maar liefst 712m2 mét stenen garage én een grote aansluitende schuur welke perfect gebruikt kan worden voor een eigen bedrijf, prakrijkruimte of wellicht omgebouwd kan worden tot woonruimte voor thuiswonende kinderen of een mantelzorgwoning. De huidige eigenaren hebben hier ruim 30 jaar met enorm veel plezier gewoond maar zijn toe aan de volgende stap. De woning, met een woonoppervlakte van maar liefst 140 m2, is altijd keurig net onderhouden en het afwerkingsniveau is hoog; kan ook niet anders met een eigen aannemersbedrijf! En dan de tuin... wauw! De foto's spreken voor zich maar wat een kleurrijk plaatje is dit. Op zoek naar rust en ruimte? Beginnen de groene vingers al te kriebelen? Bel dan gauw ons kantoor voor het maken van een afspraak. De locatie is perfect. Het treinstation van Beverwijk richting de grote steden is op nog geen kilometer afstand. De uitvalswegen richting Amsterdam (20min), Haarlem (10min) en Alkmaar (15min) zijn ook snel te bereiken. Bouwjaar: 1936 Woonoppervlakte: ca. 140 m² Overige inpandige ruimte: 109 m² Perceel: 712 m2 Inhoud: ca. 1038 m³ Indeling: Wanneer je Velsen-Noord binnen komt rijden, verwacht je niet dat deze parel aan de rechterzijde van de Wijkerstraatweg verborgen zit. Parkeer de auto op eigen terrein en stap binnen in de hoge ruime hal met glas in lood ramen en toegang tot het seperate toilet onder de prestigieuze trap. Via de hal stap je direct in de open keuken (2018) met prachtig gasfornuis van Arleston, afzuigkap, vaatwasser en voldoende opbergruimte. Ook heb je toegang tot de bijkeuken met wasmachine aansluiting. Via de open keuken stap je 2 kleine treden omhoog naar het verhoogde eetgedeelte. Altijd fijn om tijdens het koken in contact te staan met de gasten aan de eettafel. Liever ontspannen met de warmte van de houtkachel? Een niveau lager heb je een heerlijke ruime living met veel lichtinval door de grote raampartijen. Via de openslaande deuren sta je direct onder de zelf gemaakte houten overkapping mét vaste pizza oven/BBQ. Huidig eigenaar heeft de houten overkapping zelf nagemaakt naar hun geliefde skihut waar zij graag kwamen. Leuk voor een feestje of om heerlijk in de schaduw te ontspannen en te genieten van de rustige privacy volle tuin. Want wat een prachtuitzicht heb je vanaf dit punt. De keurig verzorgde achtertuin van maar liefst 17 meter diep is een plaatje om te zien. Wat heeft deze tuin niet? Beschutting door middel van de groene wand aan bomen en struiken, een stuk gras om de kinderen te laten spelen of een potje te voetballen en een heerlijk terras voor de ouders om te genieten van een een heerlijke pizza uit de pizza oven. Naast de fantastische tuin zijn er nog meer bijzonderheden welke optimaal benut kunnen worden. Vanuit de tuin heb je toegang tot een praktische houten schuur voor het opbergen van tuinspullen. Maar het grootste pluspunt is de grote stenen schuur met verdieping welke diverse mogelijkheden heeft tot het ombouwen van een hobby- of praktijkruimte of wellicht wel een ruimte voor thuiswonende kinderen of een mantelzorgwoning. Via de prachtige trap lopen we naar de eerste verdieping met toegang tot een keurig kantoor en de hoofdslaapkamer. Deze kamer bestond oorspronkelijk uit 2 slaapkamers; deze zijn samengevoegd tot 1 grote ruimte. De slaapkamer is voorzien van airco en geeft door middel van de openslaande deur toegang tot het balkon. Ook heeft deze slaapkamer een badkamer ensuite (2022) voorzien van een toilet, wastafelmeubel en grote inloopdouche met sunshower. Op de tweede verdieping tref je op de overloop een wastafel en nog 2 slaapkamers met een praktische CV ruimte waar ook voldoende bergruimte aanwezig is. Bijzonderheden: - vrijstaand wonen; - zelfgemaakte houten overkapping in skihutstijl; - keurig verzorgde tuin op een perceel van maar liefst 712 m2; - eigen oprit voor meerdere auto's; - grote stenen garage met schuur (diverse mogelijkheden); - aansluitende houten tuinschuur; - badkamer ensuite (2022); - 12 zonnepanelen (mei 2023); - airco aanwezig op - houten kozijnen van Amerikaans grenen, schilderwerk 2023/2024; - dichtbij voorzieningen zoals winkels en station. Interesse in dit huis? Schakel direct jouw eigen NVM-aankoopmakelaar in. Een NVM-aankoopmakelaar komt op voor jouw belang en bespaart tijd, geld en zorgen. Adressen van collega NVM-aankoopmakelaars zijn te vinden op Funda.

Mortgage berekenen

€ 775.000

Cost of copper (estimated): € 17.350

2% transfer tax (€ 15.500) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 792.350

3,04%

Yearly

%

€ 38.750

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (15-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 775.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
woonhuis, villa, vrijstaande woning

Index

Rooms
5 rooms
Bedrooms
4 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
2 woonlagen en een zolder

Areas and volumes

Living area
140 m²
Land area
720 m²
Content
1038 m³
Other enclosed space
109 m²
Building bound outdoor space
27 m²
Backyard area
565 m²

Construction and Energy

Year of construction
1936
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Tentdak bedekt met pannen
Insulation
Dubbel glas, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heating
Cv-ketel, elektrische verwarming en houtkachel
Warm water
Cv-ketel
Boiler
Remeha Quinta (gas gestookt combiketel uit 2006, eigendom)
Energy label
E

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan drukke weg, in centrum en in woonwijk
Garden
Achtertuin en voortuin
Garden location
gelegen op het noordwesten bereikbaar via achterom
Salvage
Aangebouwde stenen berging
Parking
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capacity
1 car(s)

Planning

Available since
22-05-2025
Sale date
21-02-2026

Bathroom facilities

Inloopdouche, toilet, en wastafelmeubel

Garage facilities

Elektra

Additional features

  • Airconditioning
  • rolluiken
  • en TV kabel

Maps

Postal code map

Postcode map for 1951

Google Maps

Map of Velsen-Noord

Geographic orientation and real estate agent density in Velsen-Noord

Residential and neighborhood statistics in Velsen-Noord

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Velsen-Noord. In 2025 were there 6.000 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 294.000.

Residents

6.000

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 294.000

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 28.200

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

370

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Velsen-Noord
Year Residents
2021 5.280
2022 5.315
2023 5.470
2024 5.710
2025 6.000

Annual WOZ value

WOZ value per year in Velsen-Noord
Year Average WOZ
2021 EUR 194.000
2022 EUR 236.000
2023 EUR 278.000
2024 EUR 276.000
2025 EUR 294.000

Composition of residents

Age build-up

65+: 825 0-15: 1.035 15-25: 770 25-45: 1.955 45-65: 1.420

Education level

Hoger

620

Praktisch

1.750

Middelbaar

2.230

Origin of residents (2025)

Europa

940

Nederland

3.130

Buiten Europa

1.930

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 379
Appartementen 1.100
Tussenwoningen 928
Vrijstaande woningen 27
Twee-onder-één-kap woningen 127

Construction period of buildings

Voor 1700 0
1700 tot 1900 5
1900 tot 1925 163
1925 tot 1950 873
1950 tot 1970 665
1970 tot 1980 74
1980 tot 1990 56
1990 tot 2000 135
2000 tot 2010 364
2010 tot 2020 46
2020 en later 177

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

512

Label C

457

Label E

399

Label B

358

Label D

358

Label F

301

Label G

225

Label A+++

110

Label A+

84

Label A++

20

Label A++++

3

Label A+++++

2

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Velsen-Noord
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 1.100 2.490
2021 1.280 2.520
2022 970 2.370
2023 860 2.260
2024 850 2.360

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 1.080 • Electricity: 2.740

Huurwoning

Gas: 780 • Electricity: 1.970

Koopwoning

Gas: 980 • Electricity: 2.670

Appartement

Gas: 700 • Electricity: 1.890

Tussenwoning

Gas: 920 • Electricity: 2.430

Vrijstaande woning

Gas: 1.280 • Electricity: 2.520

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.080 • Electricity: 2.780

Business activity in Velsen-Noord (2025)

Handel en HORECA 155
Nijverheid en energie 290
Zakelijke dienstverlening 170
Overheid, onderwijs en zorg 90
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 90
Financiele diensten en onroerendgoed 30
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Total number of company establishments: 880

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Velsen-Noord
Period Crimes
jan 2025 47
jan 2026 34
jul 2025 31
jun 2025 31
mei 2025 40
mrt 2025 29
nov 2024 40
nov 2025 16
okt 2024 27
okt 2025 30
sep 2024 45
sep 2025 29

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Velsen-Noord.

Frequently asked questions about living in Velsen-Noord

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Velsen-Noord?

Velsen-Noord telt in 2025 ongeveer 6.000 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Velsen-Noord?

De gemiddelde WOZ-waarde in Velsen-Noord is in 2025 circa € 294.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Velsen-Noord?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Velsen-Noord ligt rond € 28.200 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Velsen-Noord?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 370 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Velsen-Noord?

In Velsen-Noord komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 1.100 woningen.

Meer houses in Velsen-Noord

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.