Direct naar de inhoud
Logo van Dionne makelaars

Pastoor Pendersstraat 13

6325BT Berg en Terblijt • Limburg

Verkocht

€ 295.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 7.750

2% overdrachtsbelasting (€ 5.900) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 302.750

Koopprijs /m²: € 3.138

Fotogalerij

Omschrijving

Deze twee-onder-een-kapwoning uit 1957 biedt volop mogelijkheden voor wie op zoek is naar een woning om naar eigen smaak op te knappen. We stappen de woning binnen en treffen op de begane grond een ruime woonkamer met aansluitend een functionele keuken. In de jaren ’70 is aan de achterzijde een veranda aangebouwd, dit maakt een toevoeging aan de leefruimte van de woning! De eerste verdieping telt drie fijne formaten slaapkamers met een praktische badkamer. De ruime, op het Westen gesitueerde tuin biedt volop zon in de middag en avond met aangrenzend een garage die voldoende opslagruimte biedt of mogelijkheden heeft voor een eventuele werkplek voor de klusser/hobbyist! Met energielabel E is verduurzaming aan te raden, maar de basis is solide. Wordt jij hier enthousiast van? Kom dan snel een kijkje nemen! Berg en Terblijt is een charmant en heuvelachtig dorp in het Zuid-Limburgse heuvelland, gelegen op steenworp afstand van de bruisende stad Maastricht en het toeristische Valkenburg. Deze combinatie maakt het dorp bijzonder aantrekkelijk voor wie houdt van rust, natuur én bereikbaarheid. Het dorp bestaat uit twee samengevoegde kernen – Berg en Terblijt – en ligt op de rand van het mergelplateau, wat zorgt voor prachtige vergezichten en een landschap dat uitnodigt tot wandelen, fietsen en genieten van het buitenleven. Hier ervaar je het echte Limburgse dorpsgevoel: vriendelijk, gastvrij en met een sterk gemeenschapsgevoel. Voorzieningen zoals basisscholen, sportclubs, horeca en winkels zijn dichtbij, ook het openbaar vervoer is goed geregeld. Bovendien vind je op korte afstand toegang tot snelwegen richting Eindhoven, Luik en Aken. Bijzonderheden * Het bouwjaar van de woning is 1957, veranda aangebouwd in jaren ‘70 * De woning is voorzien van gedeeltelijk hout en gedeeltelijk kunststof kozijnen met wisselend dubbel en enkel glas * CV-installatie Nefit TrendLine II HRC 25, bouwjaar 2016, huur. De huurovereenkomst zal worden overgedragen aan de koper. * De woning is voorzien van energielabel E * Aanvaarding in overleg Globale indeling Souterrain Kelder Begane grond Hal, entree voorzien van tegelvloer, meterkast Toilet voorzien van staand closet L-vormige woonkamer voorzien van laminaatvloer Gesloten keuken voorzien van gaskookplaat en afzuiging, witgoedaanlsuitingen, cv-installatie Veranda/ werkkamer voorzien van laminaatvloer en loopdeur naar tuin Eerste verdieping Overloop met muurkast Slaapkamer I Slaapkamer II Slaapkamer III Badkamer voorzien van douchecabine en wastafel, grotendeels betegeld Tweede verdieping Per vlizotrap bereikbare bergzolder Extern Garage voorzien van elektra, met kantelpoort

Hypotheek berekenen

€ 295.000

Kosten koper (geschat): € 7.750

2% overdrachtsbelasting (€ 5.900) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 302.750

2,78%

Jaarlijks

%

€ 14.750

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (met NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (12-05-2026 03:45).

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 295.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
woonhuis, 2-onder-1-kapwoning

Indeling

Kamers
6 kamers
Slaapkamers
3 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen, een zolder, en een kelder

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
94 m²
Perceeloppervlakte
281 m²
Inhoud
371 m³
Overige inpandige ruimte
6 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
11 m²
Externe bergruimte
23 m²
Achtertuin oppervlakte
143 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1957
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Isolatie
Dakisolatie en grotendeels dubbelglas
Verwarming
Cv-ketel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Nefit TrendLine II HRC 25 (gas gestookt combiketel uit 2016, huur)
Energielabel
E

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan rustige weg en in woonwijk
Tuin
Achtertuin en voortuin
Tuin ligging
gelegen op het westen bereikbaar via achterom
Parkeren
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garage type
Vrijstaande stenen garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
06-06-2025
Verkoopdatum
02-09-2025

Badkamer voorzieningen

Douche en wastafel

Garage voorzieningen

Elektra

Extra kenmerken

  • Natuurlijke ventilatie en rolluiken

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 6325

Google Maps

Geografisch overzicht Berg en Terblijt

Ruimtelijk overzicht van het werkgebied in Berg en Terblijt

Woon- en buurtcijfers in Berg en Terblijt

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Berg en Terblijt. In 2026 waren er 4.375 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 376.000.

Inwoners

4.375

Laatste jaar: 2026

Gemiddelde WOZ

EUR 376.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 36.500

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

68

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Berg en Terblijt
Jaar Inwoners
2021 4.275
2022 4.270
2023 4.330
2024 4.305
2025 4.310
2026 4.375

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Berg en Terblijt
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 282.000
2022 EUR 297.000
2023 EUR 345.000
2024 EUR 348.000
2025 EUR 376.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 1.275 0-15: 560 15-25: 435 25-45: 840 45-65: 1.250

Opleidingsniveau

Hoger

1.060

Praktisch

820

Middelbaar

1.230

Herkomst inwoners (2025)

Europa

440

Nederland

3.635

Buiten Europa

240

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 252
Appartementen 395
Tussenwoningen 361
Vrijstaande woningen 486
Twee-onder-één-kap woningen 536

Bouwperiode van panden

Voor 1700 6
1700 tot 1900 60
1900 tot 1925 105
1925 tot 1950 135
1950 tot 1970 539
1970 tot 1980 493
1980 tot 1990 280
1990 tot 2000 74
2000 tot 2010 46
2010 tot 2020 13
2020 en later 34

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label C

547

Label D

359

Label B

275

Label A

256

Label G

222

Label F

188

Label E

80

Label A+++

29

Label A+

22

Label A++++

6

Label A++

5

Label A+++++

0

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Berg en Terblijt
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.560 3.110
2021 1.760 3.180
2022 1.390 2.990
2023 1.160 2.910
2024 1.090 2.960

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.100 • Elektriciteit: 2.740

Huurwoning

Gas: 850 • Elektriciteit: 2.060

Koopwoning

Gas: 1.270 • Elektriciteit: 3.220

Appartement

Gas: 790 • Elektriciteit: 1.940

Tussenwoning

Gas: 970 • Elektriciteit: 2.590

Vrijstaande woning

Gas: 1.510 • Elektriciteit: 3.850

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.230 • Elektriciteit: 2.970

Bedrijvigheid in Berg en Terblijt (2025)

Handel en HORECA 80
Nijverheid en energie 55
Zakelijke dienstverlening 125
Overheid, onderwijs en zorg 85
Landbouw, bosbouw en visserij 20
Vervoer, informatie en communicatie 20
Financiele diensten en onroerendgoed 25
Cultuur, recreatie en overige diensten 70

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 480

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Berg en Terblijt
Periode Misdrijven
jan 2026 2
jul 2025 8
jun 2025 5
mei 2025 8
mrt 2025 9
mrt 2026 4
nov 2024 3
nov 2025 3
okt 2024 7
okt 2025 4
sep 2024 7
sep 2025 4

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Berg en Terblijt.

Veelgestelde vragen over wonen in Berg en Terblijt

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Berg en Terblijt?

Berg en Terblijt telt in 2026 ongeveer 4.375 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Berg en Terblijt?

De gemiddelde WOZ-waarde in Berg en Terblijt is in 2025 circa € 376.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Berg en Terblijt?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Berg en Terblijt ligt rond € 36.500 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Berg en Terblijt?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 68 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Berg en Terblijt?

In Berg en Terblijt komt vooral "Twee-onder-één-kap woningen" veel voor, met ongeveer 536 woningen.

Meer woningen in Berg en Terblijt

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.