Direct naar de inhoud
Logo van Brantjes Makelaars Beverwijk

Wijkerstraatweg 243

1951EG Velsen-Noord • Noord-Holland

€ 775.000 k.k.

Kosten koper (geschat): € 17.350

2% overdrachtsbelasting (€ 15.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal incl. k.k.: € 792.350

Koopprijs /m²: € 5.535

Fotogalerij

Omschrijving

Unieke kans in Velsen-Noord! Vrijstaand wonen op een perceel van maar liefst 712m2 mét stenen garage én een grote aansluitende schuur welke perfect gebruikt kan worden voor een eigen bedrijf, prakrijkruimte of wellicht omgebouwd kan worden tot woonruimte voor thuiswonende kinderen of een mantelzorgwoning. De huidige eigenaren hebben hier ruim 30 jaar met enorm veel plezier gewoond maar zijn toe aan de volgende stap. De woning, met een woonoppervlakte van maar liefst 140 m2, is altijd keurig net onderhouden en het afwerkingsniveau is hoog; kan ook niet anders met een eigen aannemersbedrijf! En dan de tuin... wauw! De foto's spreken voor zich maar wat een kleurrijk plaatje is dit. Op zoek naar rust en ruimte? Beginnen de groene vingers al te kriebelen? Bel dan gauw ons kantoor voor het maken van een afspraak. De locatie is perfect. Het treinstation van Beverwijk richting de grote steden is op nog geen kilometer afstand. De uitvalswegen richting Amsterdam (20min), Haarlem (10min) en Alkmaar (15min) zijn ook snel te bereiken. Bouwjaar: 1936 Woonoppervlakte: ca. 140 m² Overige inpandige ruimte: 109 m² Perceel: 712 m2 Inhoud: ca. 1038 m³ Indeling: Wanneer je Velsen-Noord binnen komt rijden, verwacht je niet dat deze parel aan de rechterzijde van de Wijkerstraatweg verborgen zit. Parkeer de auto op eigen terrein en stap binnen in de hoge ruime hal met glas in lood ramen en toegang tot het seperate toilet onder de prestigieuze trap. Via de hal stap je direct in de open keuken (2018) met prachtig gasfornuis van Arleston, afzuigkap, vaatwasser en voldoende opbergruimte. Ook heb je toegang tot de bijkeuken met wasmachine aansluiting. Via de open keuken stap je 2 kleine treden omhoog naar het verhoogde eetgedeelte. Altijd fijn om tijdens het koken in contact te staan met de gasten aan de eettafel. Liever ontspannen met de warmte van de houtkachel? Een niveau lager heb je een heerlijke ruime living met veel lichtinval door de grote raampartijen. Via de openslaande deuren sta je direct onder de zelf gemaakte houten overkapping mét vaste pizza oven/BBQ. Huidig eigenaar heeft de houten overkapping zelf nagemaakt naar hun geliefde skihut waar zij graag kwamen. Leuk voor een feestje of om heerlijk in de schaduw te ontspannen en te genieten van de rustige privacy volle tuin. Want wat een prachtuitzicht heb je vanaf dit punt. De keurig verzorgde achtertuin van maar liefst 17 meter diep is een plaatje om te zien. Wat heeft deze tuin niet? Beschutting door middel van de groene wand aan bomen en struiken, een stuk gras om de kinderen te laten spelen of een potje te voetballen en een heerlijk terras voor de ouders om te genieten van een een heerlijke pizza uit de pizza oven. Naast de fantastische tuin zijn er nog meer bijzonderheden welke optimaal benut kunnen worden. Vanuit de tuin heb je toegang tot een praktische houten schuur voor het opbergen van tuinspullen. Maar het grootste pluspunt is de grote stenen schuur met verdieping welke diverse mogelijkheden heeft tot het ombouwen van een hobby- of praktijkruimte of wellicht wel een ruimte voor thuiswonende kinderen of een mantelzorgwoning. Via de prachtige trap lopen we naar de eerste verdieping met toegang tot een keurig kantoor en de hoofdslaapkamer. Deze kamer bestond oorspronkelijk uit 2 slaapkamers; deze zijn samengevoegd tot 1 grote ruimte. De slaapkamer is voorzien van airco en geeft door middel van de openslaande deur toegang tot het balkon. Ook heeft deze slaapkamer een badkamer ensuite (2022) voorzien van een toilet, wastafelmeubel en grote inloopdouche met sunshower. Op de tweede verdieping tref je op de overloop een wastafel en nog 2 slaapkamers met een praktische CV ruimte waar ook voldoende bergruimte aanwezig is. Bijzonderheden: - vrijstaand wonen; - zelfgemaakte houten overkapping in skihutstijl; - keurig verzorgde tuin op een perceel van maar liefst 712 m2; - eigen oprit voor meerdere auto's; - grote stenen garage met schuur (diverse mogelijkheden); - aansluitende houten tuinschuur; - badkamer ensuite (2022); - 12 zonnepanelen (mei 2023); - airco aanwezig op - houten kozijnen van Amerikaans grenen, schilderwerk 2023/2024; - dichtbij voorzieningen zoals winkels en station. Interesse in dit huis? Schakel direct jouw eigen NVM-aankoopmakelaar in. Een NVM-aankoopmakelaar komt op voor jouw belang en bespaart tijd, geld en zorgen. Adressen van collega NVM-aankoopmakelaars zijn te vinden op Funda.

Hypotheek berekenen

€ 775.000

Kosten koper (geschat): € 17.350

2% overdrachtsbelasting (€ 15.500) + notaris (€ 1.150) + taxatie (€ 700)

Totaal aankoop (incl. k.k.): € 792.350

3,04%

Jaarlijks

%

€ 38.750

Direct beschikbaar

Geschatte hypotheek

Indicatieve bruto maandlast

Gebaseerd op annuïteit en 30 jaar looptijd

Indicatieve netto maandlast

i

Disclaimer: deze hypotheekberekening is een versimpelde indicatie op basis van algemene aannames. Aan de getoonde uitkomsten kunnen geen rechten worden ontleend. Gerekend met 10-jaars rente (zonder NHG), automatisch bepaald op basis van vraagprijsgrens € 470.000. Bron: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). Bij niet-NHG is in deze indicatie uitgegaan van een 80% hypotheek van de marktwaarde.

Alle kenmerken

Basis

Vraagprijs
€ 775.000 k.k.
Status
Verkocht
Aanbod type
koop
Woning gebruik
permanente bewoning
Type woning
woonhuis, villa, vrijstaande woning

Indeling

Kamers
5 kamers
Slaapkamers
4 slaapkamers
Badkamers
1 badkamer en 1 apart toilet
Vloeren
2 woonlagen en een zolder

Oppervlaktes en inhoud

Woonoppervlakte
140 m²
Perceeloppervlakte
720 m²
Inhoud
1038 m³
Overige inpandige ruimte
109 m²
Gebouw gebonden buitenruimte
27 m²
Achtertuin oppervlakte
565 m²

Bouw en energie

Bouwjaar
1936
Bouwwijze
Bestaande bouw
Daktype
Tentdak bedekt met pannen
Isolatie
Dubbel glas, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
Verwarming
Cv-ketel, elektrische verwarming en houtkachel
Warm water
Cv-ketel
Cv ketel
Remeha Quinta (gas gestookt combiketel uit 2006, eigendom)
Energielabel
E

Kadastraal en VvE

Eigendomssituatie
Volle eigendom

Buitenruimte en parkeren

Buitenruimte
Aan drukke weg, in centrum en in woonwijk
Tuin
Achtertuin en voortuin
Tuin ligging
gelegen op het noordwesten bereikbaar via achterom
Berging
Aangebouwde stenen berging
Parkeren
Op eigen terrein
Garage type
Aangebouwde stenen garage
Garage capaciteit
1 auto(s)

Planning

Aangeboden sinds
22-05-2025
Verkoopdatum
21-02-2026

Badkamer voorzieningen

Inloopdouche, toilet, en wastafelmeubel

Garage voorzieningen

Elektra

Extra kenmerken

  • Airconditioning
  • rolluiken
  • en TV kabel

Kaarten

Postcodekaart

Postcodekaart voor 1951

Google Maps

Kaart van Velsen-Noord

Geografische oriëntatie en makelaarsdichtheid in Velsen-Noord

Woon- en buurtcijfers in Velsen-Noord

Bekijk actuele plaatsdata over inwoners, WOZ-ontwikkeling, woningvoorraad, energieverbruik, bedrijvigheid en veiligheid in Velsen-Noord. In 2025 waren er 6.000 inwoners. De gemiddelde WOZ-waarde in 2025 is EUR 294.000.

Inwoners

6.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddelde WOZ

EUR 294.000

Laatste jaar: 2025

Gemiddeld inkomen p.p.

EUR 28.200

Bron: AlleCijfers

Misdrijven (huidig jaar)

370

Totaal geregistreerd

Demografie en WOZ-ontwikkeling

Inwoners per jaar

Inwoners per jaar in Velsen-Noord
Jaar Inwoners
2021 5.280
2022 5.315
2023 5.470
2024 5.710
2025 6.000

WOZ-waarde per jaar

WOZ-waarde per jaar in Velsen-Noord
Jaar Gemiddelde WOZ
2021 EUR 194.000
2022 EUR 236.000
2023 EUR 278.000
2024 EUR 276.000
2025 EUR 294.000

Samenstelling van bewoners

Leeftijdsopbouw

65+: 825 0-15: 1.035 15-25: 770 25-45: 1.955 45-65: 1.420

Opleidingsniveau

Hoger

620

Praktisch

1.750

Middelbaar

2.230

Herkomst inwoners (2025)

Europa

940

Nederland

3.130

Buiten Europa

1.930

Woningvoorraad en bouwperiodes

Soorten woningen

Hoekwoningen 379
Appartementen 1.100
Tussenwoningen 928
Vrijstaande woningen 27
Twee-onder-één-kap woningen 127

Bouwperiode van panden

Voor 1700 0
1700 tot 1900 5
1900 tot 1925 163
1925 tot 1950 873
1950 tot 1970 665
1970 tot 1980 74
1980 tot 1990 56
1990 tot 2000 135
2000 tot 2010 364
2010 tot 2020 46
2020 en later 177

Energie en duurzaamheid

Energielabelverdeling

Label A

512

Label C

457

Label E

399

Label B

358

Label D

358

Label F

301

Label G

225

Label A+++

110

Label A+

84

Label A++

20

Label A++++

3

Label A+++++

2

Gemiddeld energieverbruik per jaar

Gemiddeld energieverbruik per jaar in Velsen-Noord
Jaar Gas (m3) Elektriciteit (kWh)
2020 1.100 2.490
2021 1.280 2.520
2022 970 2.370
2023 860 2.260
2024 850 2.360

Verbruik per woningtype

Hoekwoning

Gas: 1.080 • Elektriciteit: 2.740

Huurwoning

Gas: 780 • Elektriciteit: 1.970

Koopwoning

Gas: 980 • Elektriciteit: 2.670

Appartement

Gas: 700 • Elektriciteit: 1.890

Tussenwoning

Gas: 920 • Elektriciteit: 2.430

Vrijstaande woning

Gas: 1.280 • Elektriciteit: 2.520

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.080 • Elektriciteit: 2.780

Bedrijvigheid in Velsen-Noord (2025)

Handel en HORECA 155
Nijverheid en energie 290
Zakelijke dienstverlening 170
Overheid, onderwijs en zorg 90
Landbouw, bosbouw en visserij 0
Vervoer, informatie en communicatie 90
Financiele diensten en onroerendgoed 30
Cultuur, recreatie en overige diensten 55

Totaal aantal bedrijfsvestigingen: 880

Recente misdaadcijfers

Recente misdaadcijfers in Velsen-Noord
Periode Misdrijven
jan 2025 47
jan 2026 34
jul 2025 31
jun 2025 31
mei 2025 40
mrt 2025 29
nov 2024 40
nov 2025 16
okt 2024 27
okt 2025 30
sep 2024 45
sep 2025 29

Deze cijfers geven een indicatief beeld van veiligheidstrends in de woonomgeving van Velsen-Noord.

Veelgestelde vragen over wonen in Velsen-Noord

Korte antwoorden op basis van actuele plaatscijfers, handig voor een snelle vergelijking van de woonomgeving.

Hoeveel inwoners heeft Velsen-Noord?

Velsen-Noord telt in 2025 ongeveer 6.000 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Velsen-Noord?

De gemiddelde WOZ-waarde in Velsen-Noord is in 2025 circa € 294.000.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Velsen-Noord?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Velsen-Noord ligt rond € 28.200 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Velsen-Noord?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 370 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Velsen-Noord?

In Velsen-Noord komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 1.100 woningen.

Meer woningen in Velsen-Noord

Bekijk meer woningen in deze plaats.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.