Direkt zum Inhalt
Logo von Boon Heuvelland Makelaars

Pastoor Brouwersstraat 3 C

6269BP Margraten • Limburg

Verfügbar

€ 585.000 k.k.

Kosten Kupfer (geschätzt): € 13.550

2 % Übertragungssteuer (€ 11.700) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamt inkl. MwSt.: € 598.550

Kaufpreis /m²: € 4.875

Fotoalbum

Beschreibung

Levensloopbestendig en duurzaam wonen in een van oorsprong 18e-eeuwse boerderij in Margraten, die de mooie naam ‘Den Cleenen Dobbelstein’ draagt. Deze naam is naar alle waarschijnlijkheid een verwijzing naar de grote Dobbelsteinhoeve, die aan de nabijgelegen Rijksweg staat. Beide hoeves waren in een ver verleden van dezelfde eigenaar, wat het verhaal over de benaming compleet maakt. De boerderij wordt getransformeerd tot 7 woningen, waarbij de mergelstenen voorgevel van het oorspronkelijke woonhuis volledig wordt gerestaureerd. Hier mee krijgt ‘Den Cleenen Dobbelstein’, gelegen aan de entree van het dorp, een nieuw leven. Ook de overige gevels op de binnenplaats worden, zo veel mogelijk, in oude glorie behouden. De rest van het volumineuze pand wordt nagenoeg geheel vernieuwd, uitstekend geïsoleerd en verduurzaamd. Een warmtepomp zorgt, in combinatie met zonnepanelen en vloerverwarming, voor het wooncomfort van nu in een historisch jasje. Namens de opdrachtgever bieden we drie woningen in de achtervleugel te koop aan. Twee woningen zijn op de begane grond gesitueerd, met een eigen tuin (deze zijn reeds verkocht). De woning op de verdieping, te bereiken met de lift en trap, beschikt over een loggia. Alle woningen zijn levensloopbestendig en geven u de kans om te gaan wonen op een prachtige plek in Margraten. Het poortgebouw, aan de kant van de Pastoor Brouwersstraat, wordt weer voorzien van een volledige houten poort. Deze, en de ernaast gelegen looppoort, worden net als vroeger in ossenbloed-rood uitgevoerd. De grote poort zal voornamelijk dicht zijn en de binnenplaats wordt verfraaid, waardoor er een charmante cour met een besloten karakter ontstaat. Het complex wordt toegankelijk via een brede oprit aan De Koningswinkel, alwaar ook de parkeerplaatsen zijn gelegen. Via een onderdoorgang kan men de binnenplaats bereiken, waar de voordeuren zijn gesitueerd. Duurzaam wonen in Margraten: De wanden, vloeren en daken worden geïsoleerd conform de nieuwbouweisen. Alle woningen zullen worden voorzien van HR++ beglazing en de eigen warmtepomp zal gebruikt worden voor de aanwezige vloerverwarming en voor warm tapwater. Op het dak van het gebouw worden zonnepanelen gelegd. Goed om te weten; de verbouwing wordt gerealiseerd door gerenommeerde lokale (onder)aannemers, welke al vele jaren hun sporen hebben verdiend. Ze hebben ervaring met boerderijen, mergelsteen, nieuwbouw en met de hedendaagse duurzaamheidseisen. De werkzaamheden zijn reeds gestart en de oplevering is naar verwachting in september/oktober 2026. De indeling van de woningen kan – waar technisch mogelijk – nog naar wens worden aangepast. Wonen in Margraten en in het Heuvelland: ‘Den Cleenen Dobbelstein’ wordt gebouwd aan de Pastoor Brouwersstraat, dat als de entree van Margraten wordt beschouwd. De woningen die wij te koop aanbieden bevinden zich in de achtervleugel, waardoor u geen hinder zal ondervinden van het verkeer in de straat. U woont hier straks op loopafstand van de bakker, een grote supermarkt, een groentewinkel en diverse horecagelegenheden. Verder heeft het dorp een slager, tandarts, huisarts en een fysiotherapeut. Er zijn vele (sport)verenigingen en vier keer per uur brengt de bus u naar Cadier en Keer, Maastricht, Gulpen, Vaals en Aken. Bent u op zoek naar een duurzame, gelijkvloerse woning maar wilt u geen omkijken hebben naar een tuin? Dan is deze woning op de eerste verdieping, met twee slaapkamers en een grote loggia, de perfecte keuze. Deze fantastische woning heeft een gebruiksoppervlakte wonen van ca. 120 m², exclusief de loggia van maar liefst 21 m². Dit is de meest ruime woning, die met de lift of via het trappenhuis in de centrale hal te bereiken is. Bij de woning hoort een eigen (fietsen)berging, gesitueerd naast de parkeerplaats. Indeling: In de hoek van de cour is de centrale entree, waarna u met de trap of lift naar de eerste verdieping gaat. De L-vormige hal van het appartement heeft een ruime opzet. Naast de meterkast zijn een garderobenis en een berging/technische ruimte. Hier zullen de witgoedaansluitingen en de opstelling van de warmtepomp geplaatst worden. Aan de andere zijde, naast de badkamer, is de luxe toiletruimte. De woon-eetkamer heeft een oppervlakte van ruim 56 m² en openslaande deuren naar de loggia, die bij mooi weer een verlengstuk van de woonkamer is. In de keuken worden de aansluitingen gerealiseerd voor een keukenopstelling naar eigen keuze. Dit is een leefruimte van goed formaat, met een prettige indeling en lichtinval aan twee zijden. Op deze verdieping zijn een ruime slaapkamer van ca. 19 m² en een multifunctionele ruimte die als logeerkamer, hobbyruimte of werkkamer gebruikt kan worden. Aan de andere zijde van de overloop is de ruime, luxe badkamer met een ligbad, inloopdouche, dubbele wastafel en een tweede toilet. Loggia en berging: Openslaande deuren in de woonkamer geven toegang tot de riante loggia van ca. 21 m², waar u het hele jaar overdekt kan zitten en waar genoeg ruimte is om met familie of vrienden te verblijven. In een separaat bijgebouw aan de oprit liggen de privébergingen, waar o.a. de fietsen gestald kunnen worden.

Hypothek berekenen

€ 585.000

Kosten Kupfer (geschätzt): € 13.550

2 % Übertragungssteuer (€ 11.700) + Notar (€ 1.150) + Bewertung (€ 700)

Gesamtkauf (inkl. USt.): € 598.550

3,04%

Jährlich

%

€ 29.250

Direkt verfügbar

Schätzliche Hypothek

Indikative Brutomonatsrate

Basierend auf Annuität und 30 Jahren Laufzeit

Indikative Nettokosten pro Monat

i

Haftungsausschluss: Diese Hypothekenberechnung ist eine vereinfachte Orientierung basierend auf allgemeinen Annahmen. Es können keine Rechte aus den angezeigten Ergebnissen abgeleitet werden. Berechnet mit 10-Zinssatz (zonder NHG), automatisch basierend auf der Preiskante des Angebots € 470.000. Quelle: 10-jaars rente uit mortgage_rates (11-05-2026 03:45). Bei nicht-NHG wird in dieser Indikation von einem 80%igen Hypothekarwert der Marktwert ausgegangen.

Alle Eigenschaften

Grundlagen

Gesuchter Preis
€ 585.000 k.k.
Status
Verfügbar
Angebotstyp
koop
Wohnung verwenden
permanente bewoning
Wohnungstyp
Bovenwoning (appartement)

Indelung

Zimmer
3 Zimmer
Schlafzimmer
2 Schlafzimmer
Badezimmer
1 badkamer en 1 apart toilet
Böden
1 woonlaag
Lage in
2e woonlaag

Oberflächen und Volumen

Wohnfläche
120 m²
Inhalt
350 m³
Externe Berghalle
5 m²

Bau und Energie

Baujahr
2025
Bauweise
Nieuwbouw
Dachtyp
Zadeldak bedekt met pannen
Isolierung
Dakisolatie, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
Heizung
Gehele vloerverwarming en warmtepomp
Energieausweis
A+

Außenbereich und Parken

Außenbereich
In centrum
Garten
Plaats
Bergung
Vrijstaande stenen berging
Parken
Op eigen terrein en openbaar parkeren
Garagenart
Parkeerplaats

Planung

Seit dem Angebot
02-09-2025

Badezimmer Ausstattung

Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, toilet, vloerverwarming, en wastafelmeubel

Zusätzliche Merkmale

  • Zonnepanelen

Karten

Postkarten

Postkarten für 6269

Google Karten

Karte von Margraten

Räumliche Übersicht des Arbeitsgebiets in Margraten

Wohn- und Viertelzahlen in Margraten

Anzeigen Sie aktuelle Standortdaten zu Einwohnern, WOZ-Entwicklung, Wohnungsbestand, Energieverbrauch, Betriebsaktivitäten und Sicherheit in Margraten. In 2026 waren da 3.909 Einwohner. Der durchschnittliche WOZ-Wert in 2025 ist EUR 392.932.

Einwohner

3.909

Letztes Jahr: 2026

Durchschnittliche WOZ

EUR 392.932

Letztes Jahr: 2025

Durchschnittliches Einkommen pro Person

EUR 30.791

Quelle : AlleZahlen

Verbrechen (Dieses Jahr)

67

Gesamt registriert

Demografie und WOZ-Entwicklung

Einwohner pro Jahr

Einwohner pro Jahr in Margraten
Jahr Einwohner
2021 3.840
2022 3.875
2023 3.935
2024 3.950
2025 3.950
2026 3.909

Wert pro Jahr

Wert pro Jahr in Margraten
Jahr Durchschnittliche WOZ
2021 EUR 280.208
2022 EUR 306.354
2023 EUR 365.949
2024 EUR 371.645
2025 EUR 392.932

Zusammensetzung der Bewohner

Altersaufbau

65+: 1.245 0-15: 560 15-25: 285 25-45: 810 45-65: 995

Ausbildungsstufe

Hoger

930

Praktisch

510

Middelbaar

1.050

Herkunft der Einwohner (2025)

Europa

330

Nederland

3.495

Buiten Europa

130

Wohnungsbestand und Bauperioden

Wohnungstypen

Hoekwoningen 264
Appartementen 362
Tussenwoningen 409
Vrijstaande woningen 451
Twee-onder-één-kap woningen 377

Bauphase der Gebäude

Voor 1700 7
1700 tot 1900 115
1900 tot 1925 61
1925 tot 1950 93
1950 tot 1970 454
1970 tot 1980 366
1980 tot 1990 205
1990 tot 2000 104
2000 tot 2010 132
2010 tot 2020 91
2020 en later 98

Energie und Nachhaltigkeit

Energieetikett-Verteilung

Bezeichnung A

453

Bezeichnung C

361

Bezeichnung D

304

Bezeichnung G

212

Bezeichnung F

205

Bezeichnung B

193

Bezeichnung E

75

Bezeichnung A+++

35

Bezeichnung A+

25

Bezeichnung A++

25

Bezeichnung A++++

1

Bezeichnung A+++++

0

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr

Durchschnittlicher Energieverbrauch pro Jahr in Margraten
Jahr Gas (m3) Strom (kWh)
2020 1.446 3.032
2021 1.633 3.127
2022 1.279 3.051
2023 1.057 2.948
2024 992 3.097

Verbrauch pro Wohntyp

Hoekwoning

Gas: 1.007 • Strom: 2.786

Huurwoning

Gas: 825 • Strom: 1.957

Koopwoning

Gas: 1.113 • Strom: 3.222

Appartement

Gas: 729 • Strom: 1.944

Tussenwoning

Gas: 834 • Strom: 2.474

Vrijstaande woning

Gas: 1.316 • Strom: 3.747

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 1.179 • Strom: 3.196

Betriebsaktivität in Margraten (2025)

Handel en HORECA 110
Nijverheid en energie 70
Zakelijke dienstverlening 105
Overheid, onderwijs en zorg 90
Landbouw, bosbouw en visserij 25
Vervoer, informatie en communicatie 25
Financiele diensten en onroerendgoed 20
Cultuur, recreatie en overige diensten 60

Gesamtanzahl der Firmensitze: 545

Kürzliche Kriminalitätszahlen

Kürzliche Kriminalitätszahlen in Margraten
Periode Verbrechen
jan 2026 6
jul 2025 5
jun 2025 5
mei 2025 3
mrt 2025 6
mrt 2026 2
nov 2024 8
nov 2025 4
okt 2024 6
okt 2025 10
sep 2024 5
sep 2025 12

Diese Zahlen geben ein indikatives Bild der Sicherheitstrends in der Wohnumgebung von Margraten.

Häufig gestellte Fragen zum Wohnen in Margraten

Kurze Antworten basierend auf aktuellen Standortzahlen, praktisch für eine schnelle Vergleich der Wohnumgebung.

Hoeveel inwoners heeft Margraten?

Margraten telt in 2026 ongeveer 3.909 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Margraten?

De gemiddelde WOZ-waarde in Margraten is in 2025 circa € 392.932.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Margraten?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Margraten ligt rond € 30.791 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Margraten?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 67 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Margraten?

In Margraten komt vooral "Vrijstaande woningen" veel voor, met ongeveer 451 woningen.

Meer Häuser in Margraten

Mehr Immobilien in dieser Stadt ansehen.

Gratis vrijblijvende offertes ontvangen

Vergelijk meerdere makelaars en kies de beste match.