Jump to content
Logo of Blauwe Eik Makelaardij

Willem Frederik Hermansstraat 416

3544KP Utrecht • Utrecht

€ 538.000 k.k.

Cost of copper (estimated): € 12.610

2% transfer tax (€ 10.760) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total incl. VAT: € 550.610

Purchase price /m²: € 5.977

Photo Gallery

Description

Bekijk ook onze exclusieve woonvideo van dit super nette, instapklare 3-kamer appartement voor een goede indruk! Prachtig en strak afgewerkte 3-kamer appartement (ca. 90 m2 woonoppervlakte / bouwjaar medio 2024) met een fijn balkon, een privé parkeerplek en een handige berging in de onderbouw. De woning is gelegen in een hypermodern appartementencomplex welke is opgeleverd eind 2023. Het moderne, onderhoudsarme en duurzaam gebouwde complex beslaat acht woonlagen met in totaal 60 appartementen die samen de Verenging van Eigenaren vormen. Kenmerkend voor dit appartement is het luxe afwerkingsniveau (mooie, smaakvolle wand- en vloerafwerking), de strakke keuken v.v. alle benodigde inbouwapparatuur (merk ATAG), de complete en moderne badkamer met inloopdouche en ligbad, de twee volwaardige slaapkamers (ca. 9 & 15 m2), het handige washok/de inpandige berging, de uitermate efficiënte indeling en de ideale ligging. Het appartement is daarnaast geheel voorzien van kunststof kozijnen met HR++ glas en een prachtig energielabel A++. De locatie is werkelijk waar fantastisch! Met een paar minuten lopen, vind je winkelcentrum Terwijde waar verschillende winkels te vinden zijn, zoals meerdere supermarkten, een slagerij, bakkerij en drogisterijen. Daarnaast heb je aan de ene kant het Leidsche Rijn Centrum met alle wenselijke voorzieningen, zoals verschillende winkels, horeca, supermarkten, sportfaciliteiten en een bibliotheek. Ook is het bruisende centrum van Utrecht is met 15 minuten fietsen te bereiken. Aan de andere kant vind je gemakkelijk de rust en de natuur. Zo ligt het Máximapark nabij, recreatiegebied ‘De Haarrijnse Plas’ en Landgoed Haarzuilens. Door zowel de gezelligheid, als de rust is het terecht het beste van twee werelden te noemen. Verder vind je in de directe omgeving diverse onderwijsvoorzieningen (zowel middelbaar onderwijs, als basisscholen), treinstation Utrecht Terwijde (trein en bus), de Pathé bioscoop. Kom gerust een kijkje nemen voor een goede indruk van dit fraaie appartement. Wij leiden je graag rond. De koffie staat voor je klaar! Indeling: Eerste etage: Je komt binnen in een ruime, luxe hal waar genoeg ruimte is voor een garderobe en een eventuele kinderwagen. Hier bevinden zich ook de meterkast, het separaat toilet met fonteintje, het washok en de entree naar de woonkamer met open keuken. Het toilet is uitgevoerd met strakke lichtgrijze betegeling, een hangend toilet en gestucte muren. Direct hiernaast bevindt zich de wasruimte waar een aansluiting voor de wasmachine en de droger te vinden is. De ruime doorzon woonkamer met open keuken (ca. 38 m2) is voorzien van strak afgewerkte wanden, een PVC-visgraat vloer en is gemakkelijk in te delen in een fijne zithoek en een ruime eetkamer. De keuken is uitgevoerd in een donkergrijze kleurstelling met een licht werkblad. De keuken is voorzien van alle gewenste inbouwapparatuur van het merk ATAG, waaronder een grote oven, koelkast, vriezer, vaatwasser, inductiekookplaat met geïntegreerde afzuigkap en een Quooker. Aan de voorzijde van het appartement, uitkijkend over het groen, is de zithoek gesitueerd. Aan de achterzijde, op het zonnige zuiden, heb je toegang tot het comfortabele balkon. Via de tussen hal bereik je de luxe inpandige badkamer (ca.6 m2), welke is uitgevoerd in een neutrale licht grijze kleurstelling en voorzien van een ligbad, een inloopdouche en een wastafel met bijpassend wastafelmeubel. De badkamer heeft handige ingebouwde en dimbare spotjes in het plafond. Tegenover de badkamer bevinden zich twee ruime slaapkamers die uitkijken over het groen aan de voorzijde. De “masterbedroom” heeft een oppervlakte van maar liefst 15 m2. De tweede slaapkamer heeft een oppervlakte van 9 m2. In de onderbouw heeft de woning een overdekte privé parkeerplek, een handige berging en je kan gebruik maken van de gezamenlijke overdekte fietsenstalling. Bijzonderheden: - Woonoppervlakte: ca. 90 m2; - Bouwjaar medio 2024; - Definitief energielabel: A++; - Eigen berging in de onderbouw; - Eigen parkeerplek op het parkeerdak (afgesloten); - Actieve VVE, Bijdrage aan de VVE per maand € 229,= (inclusief bijdrage parkeerkelder); - Verwarming- en warmwater middels stadsverwarming; - Voorzien van een liftinstallatie; - Oplevering in overleg. Interesse in deze woning? Neem je NVM-Aankoopmakelaar mee!

Mortgage berekenen

€ 538.000

Cost of copper (estimated): € 12.610

2% transfer tax (€ 10.760) + notary (€ 1.150) + valuation (€ 700)

Total purchase (incl. p.p.): € 550.610

3,04%

Yearly

%

€ 26.900

Direct available

Estimated mortgage

Indicative gross monthly cost

Based on annuity and 30 year term

Indicative net monthly cost

i

Disclaimer: this mortgage calculation is a simplified indication based on general assumptions. No rights can be derived from the results shown. Calculated with 10-annual interest (zonder NHG), automatically determined based on the price limit € 470.000. Source: 10-jaars rente uit mortgage_rates (13-05-2026 03:45). For non-NHG, an 80% mortgage of the market value has been used in this indication.

Alle features

Basis

Asking price
€ 538.000 k.k.
Status
Sold
Offer type
koop
House use
permanente bewoning
Type of dwelling
appartement, galerijflat (appartement)

Index

Rooms
3 rooms
Bedrooms
2 bedrooms
Bathrooms
1 badkamer en 1 apart toilet
Floors
1 woonlaag
Located on
1e woonlaag

Areas and volumes

Living area
90 m²
Content
304 m³
Building bound outdoor space
7 m²
External storage space
16 m²

Construction and Energy

Year of construction
2024
Construction method
Bestaande bouw
Roof type
Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Insulation
Volledig geïsoleerd
Heating
Stadsverwarming en gehele vloerverwarming
Warm water
Stadsverwarming
Energy label
A++

Land Registry and VvE

Property situation
Volle eigendom
Registered VvE KvK
Yes
VvE annual meeting
Yes
VvE reserve fund present
Yes
VvE maintenance plan
Yes
VvE opstalverzekering
Yes

Outdoor space and parking

Outdoor space
Aan rustige weg, in woonwijk en vrij uitzicht
Salvage
Box
Parking
Parkeergarage

Planning

Available since
11-06-2025
Sale date
24-07-2025

Bathroom facilities

Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, en wastafelmeubel

Additional features

  • Glasvezelkabel
  • lift
  • mechanische ventilatie
  • natuurlijke ventilatie
  • TV kabel
  • en zonnepanelen

Maps

Postal code map

Postcode map for 3544

Google Maps

View Utrecht on the map

Explore Utrecht and the surrounding areas

Residential and neighborhood statistics in Utrecht

View current location data on residents, WOZ development, housing stock, energy consumption, business activity and safety in Utrecht. In 2025 were there 325.510 residents. The average WOZ value in 2025 is EUR 474.416.

Residents

325.510

Last year: 2025

Average WOZ

EUR 474.416

Last year: 2025

Average income per person.

EUR 38.255

Source: AllNumbers

Crimes (current year)

25.985

Total registered

Demographics and WOZ development

Inhabitants per year

Inhabitants per year in Utrecht
Year Residents
2021 308.685
2022 310.610
2023 316.460
2024 323.020
2025 325.510

Annual WOZ value

WOZ value per year in Utrecht
Year Average WOZ
2021 EUR 349.277
2022 EUR 381.193
2023 EUR 442.579
2024 EUR 435.454
2025 EUR 474.416

Composition of residents

Age build-up

65+: 34.935 0-15: 47.675 15-25: 50.910 25-45: 126.675 45-65: 65.345

Education level

Hoger

148.860

Praktisch

45.840

Middelbaar

67.680

Origin of residents (2025)

Europa

37.515

Nederland

186.915

Buiten Europa

101.045

Housing stock and construction periods

Types of homes

Hoekwoningen 9.446
Appartementen 108.137
Tussenwoningen 42.981
Vrijstaande woningen 1.447
Twee-onder-één-kap woningen 1.459

Construction period of buildings

Voor 1700 1.395
1700 tot 1900 4.901
1900 tot 1925 14.863
1925 tot 1950 14.280
1950 tot 1970 10.893
1970 tot 1980 3.310
1980 tot 1990 4.560
1990 tot 2000 4.670
2000 tot 2010 7.747
2010 tot 2020 5.731
2020 en later 2.458

Energy and sustainability

Energy label distribution

Label A

47.799

Label C

25.699

Label B

17.523

Label D

13.066

Label F

12.655

Label G

11.728

Label E

11.306

Label A+

9.677

Label A++

5.013

Label A+++

4.232

Label A++++

725

Label A+++++

21

Average energy consumption per year

Average energy consumption per year in Utrecht
Year Gas (m3) Electricity (kWh)
2020 664 2.253
2021 740 2.328
2022 572 2.170
2023 484 2.028
2024 468 2.042

Consumption per house type

Hoekwoning

Gas: 791 • Electricity: 2.601

Huurwoning

Gas: 421 • Electricity: 1.821

Koopwoning

Gas: 587 • Electricity: 2.316

Appartement

Gas: 368 • Electricity: 1.760

Tussenwoning

Gas: 700 • Electricity: 2.361

Vrijstaande woning

Gas: 1.325 • Electricity: 3.953

Twee-onder-één-kap woning

Gas: 898 • Electricity: 3.142

Business activity in Utrecht (2025)

Handel en HORECA 7.105
Nijverheid en energie 3.650
Zakelijke dienstverlening 17.065
Overheid, onderwijs en zorg 11.615
Landbouw, bosbouw en visserij 45
Vervoer, informatie en communicatie 6.690
Financiele diensten en onroerendgoed 1.850
Cultuur, recreatie en overige diensten 7.705

Total number of company establishments: 55.750

Recent crime statistics

Recent crime statistics in Utrecht
Period Crimes
jan 2025 1.938
jan 2026 2.042
jul 2025 2.284
jun 2025 2.296
mei 2025 2.085
mrt 2025 2.095
nov 2024 2.183
nov 2025 2.313
okt 2024 2.124
okt 2025 2.340
sep 2024 1.881
sep 2025 2.221

These figures give an indicative picture of safety trends in the living environment of Utrecht.

Frequently asked questions about living in Utrecht

Short answers based on current local statistics, handy for a quick comparison of the living environment.

Hoeveel inwoners heeft Utrecht?

Utrecht telt in 2025 ongeveer 325.510 inwoners.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Utrecht is in 2025 circa € 474.416.

Wat is het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht?

Het gemiddelde inkomen per inwoner in Utrecht ligt rond € 38.255 per jaar.

Hoe veilig is wonen in Utrecht?

Voor het huidige jaar gaat het om ongeveer 25.985 geregistreerde misdrijven. Gebruik deze cijfers als indicatie en vergelijk trends per periode.

Welke woningtypen komen het meest voor in Utrecht?

In Utrecht komt vooral "Appartementen" veel voor, met ongeveer 108.137 woningen.

Meer houses in Utrecht

View more homes in this location.

Receive free, non-binding quotes

Compare multiple real estate agents and choose the best match.